اخطار نمکی درباره اوج گیری مجدد کرونا در کشور با ورود احتمالی مهاجران افغان

اخطار نمکی درباره اوج گیری مجدد کرونا در کشور با ورود احتمالی مهاجران افغان

به گزارش بیو بگ وزیر بهداشت وقوع ناآرامی ها و مهاجرت احتمالی شهروندان افغانستانی را یکی از تهدیدها برای اوج گیری باردیگر کرونا دانست و اظهار داشت: با عنایت به این که قم مقصد خیلی از این مهاجران خواهد بود، احتمال دارد با ورود این مهاجران به این استان و عدم رعایت دقیق شیوه نامه ها توسط آنان شاهد اوج گیری مجدد بیماری باشیم.به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در مسافرت به قم در جلسه استانی ستاد مقابله با کرونا با بیان این مطلب اظهار داشت: ویروس کرونا در آینده جهش های گوناگونی خواهد داشت و احتمالاً ویروس های آینده، واکسن را هم زیر سوال خواهد برد.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون صددرصدی هم نمی تواند سبب ایمنی کامل جامعه شود، اظهارکرد: تنها راه مبارزه با ویروس رعایت شیوه نامه های بهداشتی است چون که واکسیناسیون شخص را رویین تن نمی کند.

نمکی از خیزهای بیشتر کرونا در آینده اطلاع داد و اظهار داشت: نمی توان مردم را در به وجود آمدن خیزها و پیک های کرونا مقصر دانست چون که در تعطیلی های قبلی همچنان مترو، رستوران ها و دیگر کارخانه های تولید بیماری فعالیت می کردند.

وزیر بهداشت اضافه کرد: نظام بهداشت و درمان متولی اقتصاد کشور و تأمین بسته های حمایتی نبوده و نیست اما این بخش ها جور و زحمت بیشماری برای ما به همراه داشته اند.

وی ضمن اشاره به شیوه مدیریت بیماری در سطح کشور اظهار داشت: تنها در ایام نخست به حرف ما گوش می دادند اما در ادامه فقط ما یک رای در ستاد ملی مقابله با کرونا داشتیم. در صورتیکه در هیچ جای دنیا چنین وضعی نبوده است.

نمکی با اشاره به اینکه بگو مگوها مشکلی را حل نمی کند، تصریح کرد: هم اکنون تنها با همکاری و همدلی تمامی نهادها و دستگاه ها می توانیم از مشکلات عبور نماییم.

وزیر بهداشت در ادامه به تحریم های ظالمانه آمریکا در حوزه سلامت و درمان اشاره نمود و اظهار داشت: با وجود ادعای دروغ مقامات رژیم آمریکا، تحریم ها مانع بزرگی برای تهیه و تأمین دارو و تجهیزات کشور بوجود آورده است.

وی همینطور از احتمال وجود خیز جدید بیماری اطلاع داد و اظهار داشت: ما هنوز به قله و پیک بیماری نرسیده ایم و احتمال دارد با عادی انگاری، بیماری رشد و شدت بی بیشتری پیدا کند.

وزیر بهداشت به افزایش ظرفیت بهداشت و درمان کشور در دو سال قبل اشاره نمود و اظهار داشت: در این زمان تخت های آی سی یو در کشور دو برابر افزایش پیدا کرده و ۱۵۰۰ دستگاه اکسیژن ساز به مراکز درمانی فرستاده شده است. بنابر اعلام وبدا، نمکی همینطور به درخواست روزهای گذشته در خصوص تعطیلی کشور به مدت دو هفته اشاره نمود و اظهار داشت: دلهره از فروپاشی نظام سلامت و خستگی کادر درمان عامل اصلی نگارش انتشار این نامه بود.

منبع:

1400/05/27
23:44:16
5.0 / 5
854
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag