استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشكی تهران:

روند انتشار کرونا در پیک پنجم در بعضی استانهای کشور نزولی شد

روند انتشار کرونا در پیک پنجم در بعضی استانهای کشور نزولی شد

به گزارش بیو بگ استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: روند انتشار کرونا در بعضی از استانهای کشور نزولی شده و باید با برنامه ریزی درست این شرایط را بهبود بخشید.کوروش هلاکویی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه سامانه ماسک دانشگاه صنعتی شریف با تحلیل وضعیت انتشار کرونا در استانهای کشور روند نزولی انتشار کرونا را از ۲۴ مرداد در خیلی از استانهای کشور نشان داده است، عنوان کرد: هم اکنون ضروریست که مسؤلان و مردم اجازه دهند که این پیک به آرامش برسد.
وی با اشاره به اینکه برای به ثبات رسیدن پیک های کرونا خسارت انسانی، اقتصادی و اجتماعی زیادی را داده ایم، افزود: البته باید توجه داشت که هنوز تجمعات هیئات در دهه اول محرم در ارزیابی شیوع محاسبه نشده است.
استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه ۶۵۰ مرگ در ارتباط با یک روز در ارتباط با زمان حال نیست، خاطرنشان کرد: این افراد حدود چهار الی پنج هفته پیش رفتار پرخطری داشته اند و نتایج آن امروز مشخص شده است تنها آمار ابتلاء، به روز است.
شیوع کرونای دلتا در کشور به شوخی گرفته شد
وی با اشاره به اینکه در کشوری مانند نیوزیلند با مشاهده تنها یک مورد مبتلا به کرونای دلتا همه کشور حتی داروخانه ها و سوپرمارکت ها را لاک داون کردند، اظهار داشت: این در شرایطی است که در کشور علی رفم مشاهده تعداد زیادی از مبتلایان به این بیماری هیچ اقدام جدی صورت نگرفت و بیشتر به شوخی گرفته شد.
هلاکوئی نائینی با اشاره به اینکه ضروریست شهروندان نسبت به مسئولیت اجتماعی خود در زمینه انتشار کرونا توجه داشته باشند، افزود: باید توجه داشت که انتشار کرونا حق الناس است و درصورتیکه فردی به دیگری بیماری را منتقل کند حق الناس را بوجود آورده است.
مردم باید نسبت به شرایط خطرسنجی داشته باشند
وی با اشاره به اینکه مردم باید خطرسنجی داشته باشند نسبت به جاهایی که حضور می یابند، افزود: مردم باید از حضور در تجمعات پرهیز کنند و خود به فکر سلامتی شان باشند.
استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه مسؤلان باید با مردم صحبت کنند، اظهار داشت: مسؤلان بیشتر مردم را می ترسانند و کمتر به آنها آگاهی می دهند.
وی با اشاره به اینکه مسؤلان باید برای برگزاری نماز ظهر عاشورا بستر لازم را فراهم آوردند، اظهار داشت: باید توجه به مسائل بهداشتی و سلامت شهروندان بعنوان پیوست برگزاری این مراسم در شرایط فعلی باشد.
هلاکویی نائینی با اشاره به اینکه انجام سفر هم در روزهای تعطیلات به شکلی لجبازی با سلامت خود است، افزود: شهروندان باید خود به سلامتی خود توجه داشته باشند.


منبع:

1400/05/27
14:17:27
5.0 / 5
931
تگهای خبر: آرامش , بهداشت , بیماری , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag