استاندار اردبیل:

رشد کشت گیاهان دارویی در اردبیل وابسته به ایجاد صنایع فرآوری است

رشد کشت گیاهان دارویی در اردبیل وابسته به ایجاد صنایع فرآوری است

استاندار اردبیل اظهار داشت: رشد کشت گیاهان دارویی در استان اردبیل در سالهای اخیر خوب بوده که این مهم نیاز به ایجاد صنایع تبدیلی را تشدید می کند.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، اکبر بهنام جو عصر شنبه در مراسم افتتاح یک واحد تولیدی در اردبیل اظهار نمود: در سالهای اخیر کشت گیاهان دارویی در استان اردبیل از ۶۷ هکتار به بیشتر از ۸۰۰ هکتار افزایش پیدا کرده که این نویدبخش توسعه بخش های فرآوری گیاهان دارویی در استان اردبیل است.
وی با اشاره به اینکه تا آخر سال ظرفیت اشتغال این کارخانه به دو هزار نفر افزایش می یابد، خاطرنشان کرد: یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در این مجموعه انجام شده و اساسا بخش عظیمی از تولیدات این کارخانه از گیاهان دارویی و فرآوری و استحصال آنها خواهد بود.
وی اظهار داشت: بر همین مبنا و با توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری در این بخش جهاد کشاورزی الگوی کشت جدیدی را در حوزه توسعه گیاهان دارویی تعریف کرده تا در سطح استان شاهد تقویت تولید و فرآوری چنین محصولات ارزشمندی باشیم.
استاندار اردبیل اضافه کرد: در استان اردبیل برخی سرمایه گذاران بدون احتیاج به تسهیلات راه اندازی واحد تولیدی خویش را آغاز کردند که شرکت داروسازی خصوصی یکی از این مجموعه ها است که ظرفیت خوبی را در حوزه اشتغال و توانمندی های اقتصادی به وجود آورده است.
بهنام جو در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در کنار راه اندازی این کارخانه در فازهای مختلف، سرمایه گذار نسبت به تأمین انرژی برق با عنایت به کمبود انرژی نیروگاه های موجود کوشیده تا با ایجاد ظرفیت ۳۵ مگاوات تولید انرژی پاک را در دستور کار خود قرار دهد.

وی افزود: در ماه های اخیر و با راه اندازی و راه اندازی کارخانه های مختلف شاهد تلاش آنها برای تولید برق کارخانه های احداثی به شکل پنل های خورشیدی هستیم که کارخانه تولید آهن اسفنجی و همینطور این شرکت نمونه های موفق در این حوزه هستند.
بهنام جو بیان نمود: پیش از این تنها ظرفیت تولید برق از نیروگاه های خورشیدی دو مگاوات بود که تنها این مجموعه با ظرفیت ۳۵ مگاوات تولید برق پاک را برای تأمین نیاز این مجموعه فراهم خواهد نمود.
وی افزود: در مجموع به همت سرمایه گذاران بخش خصوصی و صاحبان صنایع به ظرفیت ۵۵ مگاوات تولید انرژی پاک در دستور کار قرار گرفته که اساسا این روند می تواند به تقویت و توسعه انرژی سالم و پاک در این مجموعه ها کمک نماید.
استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: با راه اندازی فازهای بعدی این واحد تولیدی امیدواریم هم در بحث اشتغال و هم تولید داروهای گیاهی و شیمیایی استان اردبیل به یک قطب ممتاز در کشور تبدیل گردد.

1400/05/10
13:03:57
5.0 / 5
1048
تگهای خبر: شركت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag