رییس مركز طبی كودكان اعلام كرد

ابتلای افزایشی کودکان به کرونای دلتا

ابتلای افزایشی کودکان به کرونای دلتا

به گزارش بیو بگ رئیس مرکز طبی کودکان وضعیت ابتلای کودکان به کرونای دلتا را شرح داد و در عین حال درباره بحث بازگشایی مدارس، اظهار داشت: انتظار است پیش از بازگشایی مدارس با کارشناسان حوزه سلامت کودکان مشورت شود و با نگاه کارشناسانه و تخصصی نحوه بازگشایی، نتایج احتمالی بازگشایی و الزامات بازگشایی مدارس بررسی شود.


دکتر رضا شروین بدو در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت ابتلای کودکان به کرونا در پیک پنجم، اظهار داشت: وضعیت مبتلا شدن به کووید ۱۹ در کودکان افزایشی است و در مرکز طبی کودکان هم تعداد بستری زیاد شده است و یکی از بخش های کوووید ۱۹ ما آی سی یوی ما پر شده است. البته کماکان از تمام ظرفیت بیمارستان جهت خدمت رسانی مطلوب استفاده می نماییم.
دلتا؛ سوش غالب در ابتلای کودکان وی با اشاره به اینکه سوش غالب هم مانند همه جای شهر سوش دلتا است و در اطفال هم سوش دلتا را می بینیم، اظهار داشت: البته خدا رو شکر فعلاً ظرفیت تخت هایمان بگونه ای است که اجازه خدمت رسانی را می دهد، اما به هر حال آمار در زمینه ابتلای کودکان به کووید ۱۹ افزایشی است.
بدو افزود: ما هم اکنون در مرکز طبی کودکان یک بخش کامل به کووید ۱۹ اختصاص داده ایم و یک آی سی یوی هشت تخته هم به صورت جداگانه داریم. همینطور دو بخش را هم برای کووید ۱۹ با ظرفیت ۳۰ تخت در نظر گرفتیم. البته بیمارستان ما بعنوان قطب علمی طب اطفال کشور، اقدامات درمانی دیگر غیر از کووید ۱۹ را هم باید انجام دهد. لازم به ذکر است مشکلات اورژانسی کودکان و این نوع اقدامات به صورت مجزا و تفکیک شده، خدمت رسانی می شود.
راه اندازی آزمایشگاه جامع کرونای کودکان در مرکز طبی کودکان وی با اشاره به اینکه در مرکز طبی کودکان هم آزمایشگاه جامع کرونای کودکان راه اندازی کردیم، اظهار داشت: بر این اساس سریعا تست را انجام می دهیم و تلاش می نماییم مشخص نماییم که کودکانی که رجوع می کنند، کووید دارند یا خیر. ازاین رو باید تعادلی میان مراجعین کووید ۱۹ و غیرکووید ۱۹ ایجاد نماییم.
بدو درباره شدت بیماری کووید-19 در کودکان در واریانت دلتا، اظهار داشت: شدت بیماری در کودکان هنوز هم خیلی بیشتر نشده است، اما میزان سرایت در آنها بسیار بیشتر است. در عین حال در اطفال و کودکانی که بیماری زمینه ای ندارند، تابحال مرگ و میر چندانی نداشتیم، اما کودکانی که بیماری زمینه ای دارند و به کرونا هم مبتلا می شوند، بیماری شان سخت تر است.
توصیه به خانواده ها وی خطاب به خانواده ها هم اظهار داشت: رعایت هرچه بیشتر بهداشت و جدی گرفتن واریانت دلتا و عدم عادی انگاری و پرهیز از هر نوع رفت و آمد غیر ضروری و استفاده مستمر از ماسک مهم ترین مباحثی است که خانواده ها در شرایط فعلی باید رعایت کننند. در عین حال کودکان هم باید تاجایی که می توانند ماسک بزنند، مگر در هوای آزاد.
بدو در ادامه ضمن اشاره به بحث بازگشایی مدارس، اظهار داشت: انتظار است پیش از بازگشایی مدارس با کارشناسان حوزه سلامت کودکان مشورت شود و جلسات کارشناسی و تخصصی هم اندیشی به صورت مداوم برگزار گردد و با نگاه کارشناسانه و تخصصی نحوه بازگشایی، نتایج احتمالی بازگشایی، الزامات بازگشایی مدارس بررسی شود.
منبع:

1400/05/09
10:01:25
5.0 / 5
861
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag