وزیر كشور اعلام كرد

پیشنهاد ۳ روز تعطیلی اضافه برای تهران و كرج

پیشنهاد ۳ روز تعطیلی اضافه برای تهران و كرج

به گزارش بیو بگ وزیر کشور اظهار داشت: با عنایت به تعطیلی سه روز آخر هفته ما به ستاد ملی کرونا پیشنهاد داده ایم که بتوانیم دو یا سه روز دیگر را از ستاد مجوز بگیریم و یک تعطیلی در تهران و کرج داشته باشیم.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در انتها جلسه قرارگاه ستاد مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باتوجه به روند بیماری و در مورد چگونگی مدیریت آن در جلسه امروز وزارت بهداشت ابراز نگرانی کرد که این ابراز نگرانی بیشتر در حوزه سرعت بالای انتشار این بیماری در خیز پنجم است که پیشنهاد شد با کمک مردم اقدامات موثری در دستور کار قرار گیرد. همینطور از طرف دیگر میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور از حدود 77 درصد به حدود 50 درصد کاهش پیدا کرده که این مساله نگران کننده است و در جلسه امروز تصمیماتی در مورد تقویت رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور اتخاذ شد.
وی ادامه داد: مقرر شد تصمیماتی که در جلسه ستاد ملی اتخاذ شده است در جلسه امروز قرارگاه تکمیل و همه افراد مسئول در همه حوزه ها شامل اصناف و فرمانداری و... جلسات فوق العاده ای را در همه استان ها برگزار و کارگروه هایی برای برخورد با تخلفات تشکیل دهند.
وزیر کشور در بخش دیگری از صحبتهای خود به مبحث تعطیلی های آخر هفته جاری اشاره و اضافه کرد: پیشنهادی مطرح شده به ستاد ملی که با تعطیلی دو یا سه روزه موافقت کنند که به تعطیلات این هفته اضافه شود تا برای تهران و کرج این تعطیلات را داشته باشیم البته این مساله منوط به مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا است که در صورت تحقق شاید بتواند کمکی به روند کنترل بیماری داشته باشد.
وی اشاره کرد: دستورالعملهای شیوع ویروس کرونا ویروس صادر و برای همه شهرهای قرمز ابلاغ گردیده بدین سان سفر در این شهرها ممنوعست و علاوه بر جرایم دستور العمل ها هر کجا که با سفر مواجهه باشیم ضمن عرض معذرت از خانواده ها، نیروی انتظامی آنها را عودت خواهد داد. بدون شک لازم است در این مقطع نظارت های سختگیرانه تری داشته باشیم بنابراین از همین جا تذکر می دهیم که مسافرت ها انجام نشود.
وی افزود: مهم ترین و موثرترین راه مقابله با کرونا رعایت پروتکلها و واکسن است ما برای تزریق دو دُز واکسن برای سنین بالای 60 سال واکسن به حد کافی تأمین کردیم به شکلی که در روز گذشته بیشتر از 300 هزار نفر واکسن برایشان تزریق شده و امیدواریم با قولی که وزارت بهداشت داده که در بیشتر از 800 مرکز تزریق واکسن در سرتاسر کشور صورت می گیرد این امر هر چه زودتر محقق شود.
به قول رحمانی فضلی، به شکلی که در مناطق حساس برای بالای 50 سال واکسن تزریق خواهد شد و بعد از آن به سراغ گروه های پرخطر و پر ریسک خواهند رفت که ظرف یک ماه میتوان واکسن آنها را تزریق کرد بدین سان میتوان گام موثری در جلوگیری از مبتلا شدن برداریم. البته دو درصد از مردم به خاطر نگرانی و دغدغه بدون رعایت وقت تنظیم شده به مراکز تزریق واکسن رجوع می کنند که باعث ایجاد صف و سختی می شود و امکان مبتلا شدن را بالا می برد. بنابراین از همه شهروندان درخواست می نماییم که بدون نوبت رجوع نکنند چون که فاصله رجوع بدون نوبت و با نوبت حداکثر یک هفته است بنابراین لازم است که این مساله را مورد توجه قرار دهند.
رحمانی فضلی اشاره کرد: باید از همه اصنافی که در طول این مدت همکاری داشتند و صبور بوده اند و در این ایام خسارت دیده اند عذرخواهی نماییم اما باید همه به این نکته توجه داشته باشیم که تصمیمات در جهت منفعت سلامت مردم بوده است البته این مساله مختص به کشور ما نیست و درهمه دنیا چنین موضوعی مطرح بوده است.
وی به اعیاد پیش رو و همینطور ماه محرم اشاره نمود و اضافه کرد: اعیاد غدیر پیش رو است و بعد از آن هم محرم را داریم بنابراین در این نشست عنوان شد تا همه پروتکل های سال قبل را سال جاری هم مراعات نماییم و بطور قطع همه باید تابع قانون باشیم بدون شک مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا همانند مصوبات شورای عالی امنیت ملی است و همه باید قانون را رعایت نماییم در کنار این مساله ظرفیتهای مناسب اطمینان بخشی هم برای عزاداری ها فراهم خواهیم کرد.
منبع:

1400/04/27
11:35:31
5.0 / 5
632
تگهای خبر: امنیت , بهداشت , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag