تازه ترین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان كرونا

تازه ترین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان كرونا

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 188 میلیون و 616 هزار و 93 نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و 65 هزار و 804 نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده و همین طور تا حالا 172 میلیون و 435 هزار و 944 نفر از مبتلایان به کووید-19 بهبود یافته اند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا با بیش از ۳۴.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۶۲۳ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمبتلایان قربانیان۱آمریکا۳۴، ۸۰۷، ۸۱۳ ۶۲۳، ۴۳۵۲هند ۳۰، ۹۴۶، ۰۷۴۴۱۱، ۴۳۹۳برزیل۱۹، ۱۵۲، ۰۶۵ ۵۳۵، ۹۲۴ ۴روسیه۵، ۸۳۳، ۱۷۵ ۱۴۴، ۴۹۲۵فرانسه۵، ۸۲۰، ۸۴۹ ۱۱۱، ۴۰۷ ۶ترکیه۵، ۴۹۳، ۲۴۴ ۵۰، ۳۲۴ ۷انگلیس ۵، ۱۹۱، ۴۵۹ ۱۲۸، ۴۸۱ ۸آرژانتین ۴، ۶۸۲، ۹۶۰ ۹۹، ۶۴۰۹کلمبیا۴، ۵۴۸، ۱۴۲۱۱۳، ۸۳۹۱۰ایتالیا ۴، ۲۷۳، ۶۹۳ ۱۲۷، ۸۰۸ براساس این لیست، هند نیز با آمار بیش از ۳۰.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۹.۱ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۳۵ هزار و هند با بیش از ۴۱۱ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
پس از آنها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تا حالا بیش از ۲۳۵ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۹۴ هزار نفر اعلام شده است.
همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۱۴۴ هزار قربانی تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعد از آن نیز انگلیس با آمار بیش از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت. بعلاوه کشورهای ایتالیا بیش از ۱۲۷ هزار، کلمبیا بیش از ۱۱۳ هزار و فرانسه نیز بیش از ۱۱۱ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
همچنین آرژانتین با بیش از ۹۹ هزار، آلمان با بیش از ۹۱ هزار، ایران با بیش از ۸۶ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۱ هزار، لهستان با بیش از ۷۵ هزار، اندونزی با بیش از ۶۸ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۶۵ هزار، اوکراین با بیش از ۵۲ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۵۰ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، بر طبق آمار فوق هم اکنون در ۲۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، ترکیه، انگلیس، آرژانتین، کلمبیا، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، اندونزی، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی، پرو، هلند، جمهوری چک، شیلی، فیلیپین، عراق، کانادا، بلژیک، سوئد، رومانی و بنگلادش نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1400/04/24
12:21:49
5.0 / 5
951
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲