تازه ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان

بیو بگ: شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 186 میلیون و 349 هزار و 589 نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و 26 هزار و 838 نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، همین طور بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۱۷۰ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۳۸۷ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تا حالا با بیش از ۳۴.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۶۲۲ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۰.۷ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۸.۹ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۳۰ هزار و هند با بیش از ۴۰۵ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بعد از آنها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تا حالا بیش از ۲۳۴ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۹۳ هزار نفر اعلام شده است.
همین طور روسیه با گذشتن از آمار ۱۴۰ هزار قربانی تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعد از آن نیز انگلیس با آمار بیش از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت.
بعلاوه کشورهای ایتالیا بیش از ۱۲۷ هزار، فرانسه بیش از ۱۱۱ هزار و ۲۸۴ و کلمبیا نیز بیش از ۱۱۱ هزار و ۱۵۵ فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
همین طور آرژانتین با بیش از ۹۷ هزار، آلمان با بیش از ۹۱ هزار، ایران با بیش از ۸۵ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۰ هزار، لهستان با بیش از ۷۵ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۶۳ هزار، اندونزی با بیش از ۶۳ هزار، اوکراین با بیش از ۵۲ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۵۰ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۶۷۶ هزار و ۸۹۶ مبتلا، ۶۲۲ هزار و ۲۱۳ قربانی
۲. هند: ۳۰ میلیون و ۷۵۲ هزار و ۹۵۰ مبتلا، ۴۰۵ هزار و ۹۶۷ قربانی
۳. برزیل: ۱۸ میلیون و ۹۶۲ هزار و ۷۸۶ مبتلا، ۵۳۰ هزار و ۳۴۴ قربانی
۴. فرانسه: پنج میلیون و ۷۹۹ هزار و ۱۰۷ مبتلا، ۱۱۱ هزار و ۲۸۴ قربانی
۵. روسیه: پنج میلیون و ۷۰۷ هزار و ۴۵۲ مبتلا، ۱۴۰ هزار و ۷۷۵ قربانی
۶. ترکیه: پنج میلیون و ۴۵۶ هزار و ۹۴ مبتلا، ۵۰ هزار و ۹۶ قربانی
۷. انگلیس: پنج میلیون و ۲۲ هزار و ۸۹۳ مبتلا، ۱۲۸ هزار و ۳۳۶ قربانی
۸. آرژانتین: چهار میلیون و ۶۱۳ هزار و ۱۹ مبتلا، ۹۷ هزار و ۹۰۴ قربانی
۹. کلمبیا: چهار میلیون و ۴۵۰ هزار و ۸۶ مبتلا، ۱۱۱ هزار و ۱۵۵ قربانی
۱۰. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۶۷ هزار و ۱۰۵ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۷۳۱ قربانی
بر طبق آمار فوق هم اکنون در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، روسیه، ترکیه، انگلیس، آرژانتین، کلمبیا، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، آفریقای جنوبی، پرو، هلند، جمهوری چک، شیلی، فیلیپین، کانادا، عراق، سوئد، بلژیک و رومانی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/04/18
14:23:13
5.0 / 5
876
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag