راه اندازی دومین خط تولید واكسن بركت

راه اندازی دومین خط تولید واكسن بركت

به گزارش بیو بگ رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خبر داد: دومین خط تولید واکسن کوو ایران برکت هم بزودی راه اندازی می شود و تا شهریور سال جاری همانطور که قول داده بودیم حداقل ۵۰میلیون دوز واکسن تولید خواهیم کرد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، محمد مخبر در آیین امضای تفاهم نامه همکاری برای اجرای هزاران طرح اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و کم برخوردار استان همدان ضمن اشاره به مبحث تولید اولین واکسن ایرانی کرونا توسط ستاد اجرایی فرمان امام هم اظهار داشت: نخستین خط تولید واکسن کوو ایران برکت از آغاز سال جاری فعال و راه اندازی گردید، با عنایت به تأخیری که در صدور مجوز تزریق اضطراری صورت گرفت سرعت تولید در این خط را کاهش دادیم چون که تاریخ مصرف این واکسن ها محدود است و قابل نگهداری برای زمان طولانی نیستند.
وی ادامه داد: پس از صدور مجوز وزارت بهداشت برای تزریق عمومی این واکسن که در تاریخ ۲۵ خرداد انجام شد، تولید در خط یک را سرعت دادیم و تا ۲۵ تیر، حداقل ۳.۵ میلیون دوز واکسن دراین خط تولید خواهیم کرد، البته هر دوز واکسن بعد از تولید به مدت ۱۶ روز مراحل تست استریل آن به طول می انجامد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام درباره نقش ستاد در توزیع این واکسن در مراکز واکسیناسیون عمومی هم اظهار داشت: واکسن ها را به صورت هفتگی تحویل وزارت بهداشت می دهیم و هیچ دخالتی در توزیع، تزریق و قیمت گذاری آن نداریم.
وی تاکید کرد: دومین خط تولید واکسن کوو ایران برکت هم بزودی راه اندازی می شود و تا شهریور سال جاری همانطور که قول داده بودیم حداقل ۵۰میلیون دوز واکسن تولید خواهیم کرد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این نشست اظهار داشت: در جهت تحقق تدابیر مقام معظم رهبری در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال و پیگیری اهداف ستاد در حوزه محرومیت زدایی، توانمندسازی اقتصادی و توسعه عدالت اجتماعی، امروز تفاهم نامه ای را با استاندار محترم همدان امضا کردیم تا ظرف ۳ سال تحولات قابل توجهی در این استان ایجاد شود.
محمد مخبر اضافه کرد: تابحال ستاد اجرایی فرمان امام با اجرای ۵ هزار طرح و سرمایه گذاری و هزینه ۵۲۰ میلیارد تومان در استان همدان بیشتر از ۱۵ هزار شغل دراین استان بوجود آورده است.

مخبر ضمن اشاره به جزئیات تفاهم نامه امروز اضافه کرد: کلیات این برنامه اجرای ۲.۱۵۶ طرح اقتصادی، زیربنایی، حمایتی، اجتماعی، آموزشی و بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۲۲.۱۸۸ میلیاردریال است که با اجرای این طرح ها برای بیشتر از ۱۴ هزار نفر اشتغال ایجاده شده وبه رفع محرومیت در مناطق محروم و توسعه بخش های زیربنایی و بهداشت و درمان استان کمک میکند.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در ادامه اظهار داشت: توانمندسازی اقتصادی از راه اجرای ۱.۵۳۰ طرح کوچک و متوسط، اجرای حداقل ۶ طرح بزرگ اقتصادی، اجرای ۴ طرح جامع دانش بنیان، اجرای ۶۱۴ پروژه زیربنایی و عمرانی، اجرای ۲۰.۴۵۰ طرح حمایتیِ معیشتی، بهداشتی و ورزشی و مشارکت ۳۰ درصدی در هزینه بیمه منازل روستایی بخشی از مفاد اصلی این تفاهم نامه است.
وی تصریح کرد: احیای کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل شده، راه اندازی مدرسه و مسکن محرومین، راه اندازی پروژه های دارویی و مراکز درمانی، پشتیبانی از طرح های دانش بنیان و جسورانه، همچون اقداماتی است که با اجرای این تفاهم نامه در استان همدان با سرعت بسیار بالایی صورت خواهد گرفت.
استاندار همدان هم دراین مراسم با تقدیر از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام اظهار داشت: مخبر و همکاران شان با یک مدیریت جهادی و بی سروصدا در همه استانها نقش به سزایی در پیشرفتها و محرومیت زدایی ها ایفا کرده اند، ایجاد ۱۵ هزار شغل در استان همدان آن هم در زمانی که مردم با مشکلات گوناگونی از قبیل کرونا درگیر بودند، اقدام قابل تقدیر و تحسینی بود که جا دارد که ازطرف مردم این استان تشکر کنم.
سیدسعید شاهرخی اضافه کرد: هرجایی در کشور مردم به بحرانی برخوردند، ردپای کمک های بلافاصله ستاد اجرایی فرمان امام در آن دیده میشود.
استاندار همدان تصریح کرد: توزیع بسته های معیشتی و حمایتی و اجرای پویش های مختلف در مناطق محروم استان، کاری کرده که این روزها همه مردم، ستاد اجرایی فرمان امام را به خوبی میشناسند و با آن ارتباط برقرار کرده اند و پیگیر دستاوردهای این ستاد در عرصه های مختلف مانند تولید واکسن کرونا هستند.

وی ضمن اشاره به برنامه راهبردی استان همدان اضافه کرد: این تفاهم نامه که امروز به امضا خواهد رسید ماحصل سفرهای مختلف مدیران ستاد اجرایی فرمان امام به همدان و جلسات تخصصی با همکاران بنده است، ظرفیت استان به تفکیک هرشهرستان مشخص شد و برپایه این مطالعات پروژه هایی تعریف شد تا برپایه آن سالی ۵۰۰۰ شغل جدید در استان ایجاد شود.
منبع:

1400/04/17
13:01:43
5.0 / 5
1206
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , درمان , درمانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag