شهریاری هشدار داد

مرزهای استان سیستان و بلوچستان بسته شود

مرزهای استان سیستان و بلوچستان بسته شود

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تکیه بر این که باید مرزهای استان سیستان و بلوچستان به علت شیوع سویه دلتا ویروس کرونا بسته شود، اظهار داشت که امروز از وزیر بهداشت در جلسه ستاد مبارزه با کرونا خواستم که یک هفته دیگر استان سیستان و بلوچستان را تعطیل کند.


حسینعلی شهریاری در گفتگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت گسترش سویه دلتای ویروس کرونا در استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان از لحاظ شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد منتها همه امکانات بسیج شده، وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی استان سیستان و بلوچستان اعلام نموده که هر امکاناتی را لازم دارند تهیه کنند و به آنها دارو و تجهیزات مورد نیاز در اغلب وقت داده می شود. به هلال احمر هم اعلام شده که هر امکاناتی را می خواهند بگویند.
وی ادامه داد: سپاه، بسیج و نیروهای مسلح هم به میدان آمده و کمک های لازم را انجام می دهند. همینطور تیم واکنش سریع در استان مستقر شده و امکانات و تجهیزات را فرستاده اند و معاون وزیر هم در استان حضور دارد. امروز هم از وزیر بهداشت در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا خواستند که حداقل یک هفته دیگر استان سیستان و بلوچستان را تعطیل کند.
شهریاری با تکیه بر این که مردم استان سیستان و بلوچستان باید پروتکل ها را رعایت نمایند، اظهار داشت: متاسفانه سویه دلتا به سرعت گسترش پیدا می کند. در بازدیدی که داشتیم بیشتر گرفتاری ها در یک خانواده بوده چون اگر یک نفر مبتلا شود بلافاصله سایر اعضای خانواده هم مبتلا می شوند. پس درخواست ما از مردم این است که پروتکل ها را رعایت نمایند. ماسک بهره برده و فاصله گذاری را انجام دهند.
نماینده زاهدان اظهار نمود: متاسفانه استفاده از ماسک در استان سیستان و بلوچستان ۴۲ درصد است. فاصله گذاری رعایت نشده و دست ها هم مرتب شسته نمی گردد. این نخستین پیک جدی است که استان سیستان و بلوچستان را درگیر کرده بنابراین ما از تیم واکنش سریع در تهران خواستیم که حضور پیدا کرده و تجربیات را به همکاران در استان انتقال دهد.
شهریاری درباره میزان تأثیر مشکلات مالی مردم استان سیستان و بلوچستان در استفاده نکردن از ماسک اظهار داشت: شکی نیست که مشکلات مالی در تأمین ماسک تاثیری در استفاده نکردن ماسک دارد، ۴۲ درصد جمعیت زاهدان حاشیه نشین و از افراد مستضعف و فقیر هستند. گروه های خیرین و جهادی برای تأمین ماسک کمک می کنند اما این که بتوانند برای جمعیت سه میلیون نفری ماسک تهیه کنند یک طرف قضیه است و این که مردم در صورت داشتن ماسک اعتقادی به استفاده از آن داشته باشند هم طرف دیگر مساله ای جدا است.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تکیه بر این که در شرایط فعلی باید مرز استان سیستان و بلوچستان با پاکستان بسته شود، اظهار داشت: در ۲۶ اردیبهشت در نامه ای به رئیس جمهور تاکید کردم که باید مرزها بسته شود تا بتوان شرایط را کنترل کرد. ما همجوار با پاکستان هستیم و احتمال انتقال بیماری زیاد است. آن زمان به این اخطار گوش ندادند و امروز شاهد این وضعیت در استان سیستان و بلوچستان هستیم. حالا هم باید مرزهای هوایی، دریایی و زمینی در استان سیستان و بلوچستان بسته شود و کنترل شده تا درمان های لازم صورت گیرد.
منبع:

1400/04/12
16:36:25
5.0 / 5
1040
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag