تاثیر خواب در بهبودی رفتار كودكان اوتیستیك

تاثیر خواب در بهبودی رفتار كودكان اوتیستیك

پژوهشگران ˮدانشگاه کانتربوریˮ (UC) نیوزلند در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند داشتن خواب شبانه راحت می تواند رفتار کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم را بسیار بهبود بخشد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، خواب خوب شبانه چاره خیلی از مشکلات است. مطالعه اخیر پژوهشگران نیوزلندی نشان میدهد خواب خوب نقشی مهم در بهبودی رفتار کودکان مبتلا به اوتیسم ایفا می کند.
پژوهشگران دانشگاه کانتربوری در مطالعه اخیرشان ارتباط بین خواب و چالش های رفتاری در کودکان مبتلا به اوتیسم را مورد بررسی قرار داده اند.
"لوری مک لی" (Laurie McLay)، دانشیار ارشد این مطالعه اظهار داشت: ارتباط بین خواب و چالش های رفتاری در کودکان کاملاً ثابت است، اما پژوهشگران در مطالعات بسیار کمی به بررسی این مساله پرداخته اند که آیا افزایش کمیت و کیفیت خواب کودکان بر رشد و عملکرد آنها تاثیر شگرفی دارد یا خیر.
دکتر "مک لی" اضافه کرد: مشکلات خواب بین ۴۰ تا ۸۰ درصد کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم را تحت تأثیر قرار می دهد. کودکان اوتیسمی نیز رفتارهای چالش برانگیز در رابطه با مشکلات خواب را تجربه می کنند. بدین سبب این مساله سبب می شود که خواب یکی از معدود رفتارهای محوری باشد که در صورت تقویت ممکنست تاثیر مفیدی بر رفتار، عملکرد و سلامت کودکان در روز داشته باشد.
پژوهشگران این مطالعه را به دنبال مطالعات پیشین که طی آن الگوی خواب کودکان مبتلا به اوتیسم مورد بررسی قرار گرفته بود، انجام دادند.
مطالعه بیشتر نشان داد که درمان خواب کودک و داشتن یک خواب خوب سبب بهبود رفتارهای درونی کودک مانند اضطراب، افسردگی، کناره گیری اجتماعی و همین طور رفتارهای بیرونی مانند پرخاشگری و شدت علایم اوتیسم شده است. این مساله اهمیت ارزیابی و بررسی مشکلات خواب در بهبودی رفتار کودکان مبتلا به اوتیسم را برجسته می کند.1400/04/11
15:46:16
5.0 / 5
834
تگهای خبر: دانشگاه , درمان , سلامت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag