، بررسی جزئیات بودجه ۹۸،

دفترچه های بیمه الكترونیكی می شوند

دفترچه های بیمه الكترونیكی می شوند

بیو بگ: نمایندگان مجلس با تصویب بندی از لایحه بودجه، بیمه ها را ملزم به صدور دفترچه های الكترونیكی كردند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز (چهارشنبه) و در ادامه بررسی جزئیات بودجه ۹۸ در بخش هزینه ای بند ج تبصره ۱۷ را تصویب كردند.
بر اساس این بند در امتداد اجرایی نمودن بند (چ) ماده (۷۰) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، سوژه استقرار پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان درمان كشور و مدیریت مصارف، كلیه شركت ها و صندوق های بیمه پایه و تكمیلی درمان شامل دولتی و غیردولتی و باز دستگاه های اجرایی سوژه ماده (۵) قانون مدیریت خدمات كشوری، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح (با هماهنگی ستاد كل نیروهای مسلح)، كمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان تأمین اجتماعی و سایر سازمان های بیمه گر مكلفند نسبت به ارسال برخط اطلاعات بیمه شدگان خود و به روزآوری پایگاه مذكور به صورت بلاعوض و مستمر اقدام و نسبت به بهره برداری از پایگاه مذكور بوسیله جایگزینی ابزارهای الكترونیكی به جای دفترچه، جهت نمایش كلیه خدمات بیمه ای و درمانی به بیمه شدگان تحت پوشش خود استفاده كنند.
سازمان بیمه سلامت ایران مكلف است نسبت به استحقاق سنجی بیمه شدگان مشتمل بر امكان اعتبارسنجی بیمه ای و كنترل رفع همپوشانی آنان با استفاده از پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان كشور و به صورت الكترونیكی اقدام نماید. هزینه خدمات سوژه این حكم با تصویب مجمع عمومی سازمان بیمه سلامت ایران بر اساس تراكنش انجام شده تعیین و از بازگشت كننده دریافت می شود.
صاحبان حرف پزشكی و پیراپزشكی و همین طور كلیه مراكز بهداشتی، تشخیصی، درمانی و دارویی شامل دولتی، غیردولتی، خیریه و خصوصی مكلفند برمبنای ضوابطی كه از طرف سازمان بیمه سلامت ایران ابلاغ می شود بدون نیاز به دفترچه و مبتنی بر نسخه الكترونیكی و با استفاده از امضای الكترونیكی موجود در پایگاه اطلاعات هویتی كشور به بیمه شدگان كلیه صندوق ها نمایش خدمت كنند. سازمان های بیمه گر پایه باز موظفند كلیه پرداخت های خود به مراكز فوق را صرفاً برمبنای اسناد دریافتی بوسیله سامانه الكترونیكی برخط انجام دهند.
در بخش درآمدی تصویب شده بود كه به ازای هر فقره نسخه الكترونیكی مبلغ هزار (۱.۰۰۰) ریال از اشخاص حقیقی و حقوقی نمایش دهنده خدمت طرف قرارداد دریافت می شود.1397/12/09
16:02:31
5.0 / 5
4345
تگهای خبر: بهداشت , پزشكی , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag