محققان پی بردند؛

چاقی در درمان بهتر سرطان موثر است

چاقی در درمان بهتر سرطان موثر است

بیو بگ: در مطالعات انجام شده بر روی نوع جدید داروی ایمونوتراپی موسوم به بازدارنده چک پوینت، بنظر می رسد بیماران چاق در بعضی از سرطان ها در مقایسه با افراد لاغرتر، واکنش بهتری نشان می دهند.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از مدیکال اکسپرس، «لیزا ماکووسکی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تنسی آمریکا، در این زمینه می گوید: «مدتهاست ما به بررسی این مساله پرداختیم که چگونه سیستم ایمنی بواسطه چاقی تغییر کرده و چقدر این تغییر بر خطر سرطان و درمان آن تأثیر می گذارد.»
وی در ادامه می افزاید: «چاقی پدیده ای پیچیده است، برای اینکه می تواند موجب التهاب شود و هم مسیرهای ضد التهابی را که منجر به سرکوب سیستم ایمنی می شود، فعال کند. تا حالا چگونگی تأثیر چاقی در درمان سرطان مورد بررسی قرار نگرفته است.»
تحقیقات نشان داد چاقی در مدلهای موش موجب رشد سریع تومور در مقایسه با نمونه های لاغر می شود. اما داروهای بازدارنده سیستم ایمنی موسوم به Anti-PD-۱ از پیشرفت سرطان ناشی از چاقی جلوگیری کرد. Anti-PD-۱ موجب افزایش تعداد سلول های ایمنی و نشانگرهای مؤثر ضد تومور می شود.
خوشبختانه، این «سلول های خواب آلود» می توانند با وجود چاقی مداوم، برای تقویت مجدد ایمنی ضد تومور با anti-PD-۱ باردیگر برنامه ریزی شوند.
به نظر می رسد بیماران چاق در بعضی از سرطان ها مانند سرطان پوست، تخمدان، تعدادی از سرطان های ریه و کلیه در مقایسه با افراد لاغرتر، واکنش بهتری نشان می دهند.
به گفته پژوهشگران، روده ما محل زندگی میکروب هایی نظیر باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها است که ممکنست بر سلول های ایمنی بدن و توانایی ذاتی ما در مبارزه با سرطان تأثیر بگذارد.


منبع:

1400/04/08
12:49:16
5.0 / 5
866
تگهای خبر: دانشگاه , درمان , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag