یافته محققان آلمانی؛

تركیبات دارچین در بهبود كووید ۱۹ موثر است

تركیبات دارچین در بهبود كووید ۱۹ موثر است

بیو بگ: نتایج یک پژوهش نشان میدهد که سینامالدئید موجود در دارچین، مکمل خوبی همراه با دگزامتازون برای درمان کووید 19 است.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، پژوهشگران دانشگاه ماینز آلمان و دانشگاه کمبریج آمریکا دریافتند که ترکیب موسوم به سینامالدئید در دارچین یک داروی خوب همراه با دگزامتازون برای درمان کووید ۱۹ است.
دگزامتازون می تواند با مهار فعال شدن عوامل رونویسی پیش التهابی، التهاب را در بیماران کرونائی محدود کند، اما مشخص شده است که دگزامتازون با دوز بالا عوارض جانبی نامطلوبی دارد.
تیم تحقیق نشان داد که دارچین و ترکیب اصلی آن سینامالدئید می توانند سیگنال دهی التهابی را کاهش دهند.
نتایج مطالعه نشان میدهد که درمان تکمیلی با دارچین ممکنست تجویز دوزهای پایین دگزامتازون را برای جلوگیری از عوارض جانبی استروئید با دوز بالا امکان پذیر کند. علاوه بر این، نتایج اولیه نشان میدهد که دارچین، آنژیوژنز که یک پدیده واکنشی در کووید ۱۹ است را تعدیل می کند.
این مطالعه نشان میدهد که دگزامتازون می تواند در دوزهای پایین تر تجویز شود، در نتیجه از عوارض جانبی ناشی از دوزهای بالای استروئید در صورت استفاده از دارچین و سینامالدئید بعنوان مواد مکمل جلوگیری می شود.
اگرچه داروی دگزامتازون کورتیکواستروئید یک درمان مؤثر برای نوع متوسط تا شدید کووید ۱۹ است، اما می تواند به سبب سرکوب سیستم ایمنی، عوارض جانبی ناخواسته ای مانند روان پریشی، افزایش قند خون و پنومونی باکتریایی ثانویه بوجود آورد.
حتی حدس و گمان هایی وجود دارد که عفونت های قارچی خطرناک موجود در کشورهایی مانند هند، فیلیپین، اندونزی و همین طور در خاورمیانه در خیلی از بیماران کرونائی می تواند به سبب استفاده از دگزامتازون باشد.
تیم تحقیق نشان داد که دارچین و ترکیب اصلی آن سینامالدئید می توانند التهاب را بوسیله مسیری متمایز از دگزامتازون کاهش دهند.
دکتر «کورت لوکاس»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «این دو ترکیب در صورت تجویز همزمان ممکنست اثرات هم افزایی داشته باشند که امکان تجویز دگزامتازون در دوزهای پایین تر را میسر می سازد.»
تحقیقات نشان میدهد که برخلاف دگزامتازون، که فعالیت NF-κB را مهار می کند، دارچین می تواند موجب فعال شدن ثانویه TLR۴ توسط DAMP شود. از آنجایی که این دو ترکیب التهاب را بوسیله مسیرهای مشخص کم می کنند، احتمالاً وقتی بطور همزمان تجویز می شوند اثرات هم افزایی دارند.


منبع:

1400/03/30
13:57:03
5.0 / 5
1056
تگهای خبر: دانشگاه , درمان , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag