جدید ترین آمار مبتلایان و فوتی های همه گیری كرونا در جهان

جدید ترین آمار مبتلایان و فوتی های همه گیری كرونا در جهان

به گزارش بیو بگ شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۱۷۵ میلیون و ۶۲۲ هزار و ۴۴۵ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۷۸۸ هزار و ۷۲۳ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، همچنین بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۱۵۹ میلیون و ۱۷۱ هزار و ۹۶۳ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.

روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.

آمریکا تابحال با بیشتر از ۳۴.۲ میلیون مبتلا و بیشتر از ۶۱۴ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند هم با آمار بیشتر از ۲۹.۲ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۷.۲ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۴۸۲ هزار و هند با بیشتر از ۳۶۳ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.

پس از آنها هم کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تابحال بیشتر از ۲۲۹ هزار و در پرو هم بیشتر از ۱۸۷ هزار نفر اعلام شده است.

همچنین انگلیس در میان کشورهای اروپایی با گذشتن از آمار بیشتر از ۱۲۷ هزار قربانی تابحال بیشترین تلفات کرونا را در قاره سبز داشته است بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده است و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

پس از این کشورها، روسیه بیشتر از ۱۲۵ هزار، فرانسه بیشتر از ۱۱۰ هزار و کلمبیا هم بیشتر از ۹۴ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.

به علاوه آلمان با بیشتر از ۹۰ هزار، آرژانتین با بیشتر از ۸۲ هزار، ایران با بیشتر از ۸۱ هزار، اسپانیا با بیشتر از ۸۰ هزار، لهستان با بیشتر از ۷۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۵۷ هزار، اندونزی با بیشتر از ۵۲ هزار، اوکراین با بیشتر از ۵۱ هزار، ترکیه هم با بیشتر از ۴۸ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۲۷۵ هزار و ۷۸۳ مبتلا، ۶۱۴ هزار و هفت قربانی

۲. هند: ۲۹ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۸۲۳ مبتلا، ۳۶۳ هزار و ۹۷ قربانی

۳. برزیل: ۱۷ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۱۵۹ مبتلا، ۴۸۲ هزار و ۱۳۵ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۷۲۹ هزار و ۹۶۷ مبتلا، ۱۱۰ هزار و ۲۷۰ قربانی

۵. ترکیه: پنج میلیون و ۳۱۳ هزار و ۹۸ مبتلا، ۴۸ هزار و ۵۲۴ قربانی

۶. روسیه: پنج میلیون و ۱۶۷ هزار و ۹۴۹ مبتلا، ۱۲۵ هزار و ۲۷۸ قربانی

۷. انگلیس: چهار میلیون و ۵۴۲ هزار و ۹۸۶ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۸۶۷ قربانی

۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۳۹ هزار و ۸۶۸ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۸۵۵ قربانی

۹.آرژانتین: چهار میلیون و ۶۶ هزار و ۱۵۶ مبتلا، ۸۳ هزار و ۹۴۱ قربانی

۱۰. اسپانیا: سه میلیون و ۷۲۹ هزار و ۴۵۸ مبتلا، ۸۰ هزار و ۴۶۵ قربانی

براساس آمار فوق هم اکنون در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، آرژانتین، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، ایران، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، آفریقای جنوبی، هلند، جمهوری چک، شیلی، کانادا، فیلیپین، عراق، سوئد، رومانی و بلژیک هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
1400/03/21
20:12:37
5.0 / 5
1030
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag