اختلال چندساعته در خدمات فوریت های پزشكی فرانسه

اختلال چندساعته در خدمات فوریت های پزشكی فرانسه

به گزارش بیو بگ به دنبال بروز اختلال در خطوط شبکه ˮاورانژˮ، بزرگ ترین شرکت خدمات تلفنی فرانسه، شماره تلفن های اضطراری و امدادی در سراسر این کشور برای چندین ساعت قطع شد و این امر به اختلال در روند خدمات رسانی از طرف مراکز فوریت های پزشکی (اورژانس) این کشور انجامید.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، اختلال روز چهارشنبه موجب شد تا نیازمندان به خدمات اورژانس نتوانند برای چند ساعت با مراکز اورژانس تماس بگیرند و به امکانات درمانی دسترسی یابند.
در صورتیکه احتمال می رود این اختلال با تلفاتی همراه بوده اما وزیر بهداشت این کشور می گوید هنوز زود است بتوان اظهار داشت که مرگ برخی از بیماران نیازمندِ این خدمات، ناشی از این واقعه بوده است.
بنابر گزارش بی بی سی، اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه گفته است که در طول این مدت، سه یا چهار مورد مرگ در سراسر این کشور ثبت شده اما برای نتیجه گیری در مورد ارتباط این موارد با قطع ارتباط با مراکز اورژانس هنوز زود است.
دکتر فرانسوا برون، رییس موسسه سامو اورژانس، ارائه دهنده خدمات فوریت های پزشکی به کانال تلویزیونی بی اف ام فرانسه گفته است: بسته به محل تماس، از هر دو یا سه تماس، یکی برقرار نشد.
هنوز علت این اختلال نیز مشخص نشده است.
همین طور بنابر گزارش یورونیوز، این خرابی که از اواخر بعدازظهر چهارشنبه شروع شد چند ساعت ادامه داشت و در نیمه شب حدودا برطرف شد. با این وجود مقامات فرانسه می گویند این اختلال تا نیمروز پنج شنبه نیز همچنان در معدودی از نقاط کشور مشاهده شده است.
اختلال به وجود آمده به شکلی بود که تماس گرفتن با شماره های اضطراری ملی، شماره فوریت های پزشکی، شماره پلیس، شماره آتش نشانی و شماره فوریت های واحد اروپا از کار افتاد. در ضمن امکان برقراری تماس از تلفن همراه با شماره های ثابت نیز قطع شد.
در همین حال برای مرگ یکی از افرادی که احیانا به دلایلی مربوط به اختلال در شبکه تلفنی اورانژ روی داده، پرونده تحقیقات اداری و قضایی گشوده شده است.
این قربانی مردی ۶۳ ساله اهل شهر ون در غرب فرانسه بود که شامگاه چهارشنبه گرفتار ایست قلبی شد. همسر این مرد بعد از آن که نتوانست با مرکز فوریت های پزشکی تماس بگیرد مجبور شد شوهرش را با خودرو شخصی به بیمارستان در شهر «وَن» برساند، اما در نهایت این بیمار با وجود تلاش پزشکان برای احیا، در بخش اورژانس بیمارستان درگذشت.
دادستان دادگاه عمومی «ون» به خبرگزاری فرانسه اظهار داشت که دستور شروع تحقیقات درباره مرگ این شهروند را صادر کرده است.1400/03/15
15:21:43
5.0 / 5
954
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag