افزایش ۲ برابری زباله های عفونی پس از كرونا

افزایش ۲ برابری زباله های عفونی پس از كرونا

مدیر پسماند پزشکی شهرداری تهران ضمن اشاره به این که ۲۵ درصد از حجم زباله های عفونی کشور در تهران تولید می شود، اظهار داشت: با انتشار کرونا میزان زباله های عفونی ساخته شده در مراکز درمانی دو برابر شده است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، پدرام پور نصر در مورد زباله های عفونی بیمارستان و کرونا اظهار داشت: با انتشار کرونا حجم زباله های عفونی بیمارستان ها افزایش پیدا کرده است ولی متاسفانه دستگاههای کم خطر سازی بیمارستان ها اضافه نشده و این امر سبب شده تنها بخشی از زباله های عفونی در بیمارستان ها کم خطرسازی شود و باقی بدون این که کم خطر سازی شود تحویل پسماند شهرداری می شود.
وی ضمن اشاره به این که در تهران ۴۰۰۰ مرکز تولید کننده پسماند عفونی برای جمع آوری پسماندها با شهرداری قرارداد دارند اظهار داشت: برپایه این قرارداد سازمان پسماند شهرداری وظیفه دارد خروجی پسماند بیمارستان ها که کم خطر سازی شده را تحویل بگیرد و در سلول دفن بهداشتی در آرادکوه به صورت بهداشتی دفن کند.

پور نصر افزود: متاسفانه موقع تحویل پسماندها، ناظرین ما و دوربین های نصب شده روی ماشین های حمل پسماند شاهد این هستند که ۷۰ درصد زباله ها کم خطرسازی نشده است و پارسال شهید رضا حصاری اپراتور شاغل در بخش جمع آوری پسماندهای بیمارستانی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران (اولین شهید راه سلامت) به علت مبتلا شدن به ویروس کرونا ‏درگذشت.

مدیر پسماند پزشکی شهرداری تهران افزود: سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در اردیبهشت ماه سال جاری روزانه ۱۲۷ تن پسماند پزشکی جمع آوری کرده است و برپایه آمار در فروردین ماه سالجاری ۳۱۰۰ تن زباله عفونی جمع آوری شده است که این میزان در مقایسه با فروردین ماه سال قبل که ۱۶۰۰ تن بوده افزایش دو برابری داشته است.

وی خاطرنشان کرد: پارسال با انتشار کرونا سازمان مدیریت پسماند شهرداری خودرو های ناوگان پسماند عفونی را نوسازی کرد و خودرو های ناوگان مخزن کاملا استیل و ایزوله و محل شیرابه دارد و روند نظارت بر خودرو ها و بارگیری آنها با دوربین های نصب شده بر روی خودرو ها به صورت آنلاین صورت می گیرد.1400/03/15
12:47:05
5.0 / 5
1010
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag