وزیر بهداشت:

۲ واكسن پاستور و بركت تا اختتام بهار تزریق خواهد شد

۲ واكسن پاستور و بركت تا اختتام بهار تزریق خواهد شد

از گیلان وزیر بهداشت، واکسن پاستور را اولین واکسن و واکسن برکت را دومین واکسن ممتاز کشور دانست و اشاره کرد: با درخواست هموطنان تزریق داوطلبانه این دو واکسن را شروع خواهیم کرد.


سعید نمکی در جمع خبرنگاران، با اشاره به افتتاح ۳۲ پروژه بهداشتی و درمانی استان گیلان در قالب پویش سراسری «ره سلامت»، اظهار نمود: طی ماه های آینده سایر پروژه های نیمه تمام گیلان در حوزه بهداشت و درمان نیز پیگیری می شود.
وی با اعلان اینکه طی یک سال قبل ۶۰۰ تخت عادی و ۸۰ تخت آی. سی. یو به بیمارستان های گیلان اضافه کردیم، اضافه کرد: در زمینه توسعه زیرساخت های گیلان گام بزرگی برداشتیم و سال قبل ۹ دستگاه سی. تی اسکن به گیلان ارسال شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به اهتمام مجموعه های علمی و پژوهشی و شرکت های دانش بنیان در تولید واکسن داخلی، اشاره کرد: تا اختتام بهار واکسن های تولید داخل را در کنار واکسن های وارداتی خواهیم داشت.
نمکی، با اعلان اینکه واکسن مشترک ایران و کوبا نیز با بهره گیری از انتقال دانش فنی در فاز سوم مطالعات بالینی قرار دارد، اظهار داشت: انستیتو پاستور فاز اول و فاز دوم کارآزمایی بالینی را به خوبی طی کرده و بخش عمده فاز سوم نیز طی شده و عوارض خاصی تا حالا نداشتیم.
وی واکسن پاستور را اولین واکسن و واکسن برکت را دومین واکسن ممتاز کشور دانست و اشاره کرد: خیلی از کشورهای تولیدکننده واکسن همچون روسیه و چین و آمریکا فاز سوم مطالعاتی را در جامعه انجام دادند و پس با درخواست هموطنان تزریق داوطلبانه این دو واکسن را شروع خواهیم کرد.
وزیر بهداشت، با اعلان اینکه دو واکسن مذکور به زودی وارد مجموعه واکسن های مصرفی کشور می شود، اشاره کرد: این دو واکسن بی ضررترین و با کیفیت ترین و قابل اعتمادترین واکسن های کرونا هم از نظر علمی و هم از نظر عملی هستند.1400/03/10
22:48:36
5.0 / 5
1110
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag