عضو تیم كارآزمایی بالینی واكسن كووایران بركت؛

واكسیناسیون قطره ای جواب نمی دهد

واكسیناسیون قطره ای جواب نمی دهد

بیو بگ: عضو تیم کارآزمایی بالینی واکسن کووایران برکت، با عنوان این مطلب که واکسیناسیون قطره ای جواب نمی دهد، اظهار داشت: واکسن کووایران برکت کاملا ایمن است.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، پیام طبرسی، روز یکشنبه در نشست خبری، اضافه کرد: خوشبختانه تابحال افرادی که در فاز سه مطالعاتی واکسن کووایران برکت قرار داشتند تزریق واکسن به آنان هیچ عارضه عمده ای نداشته و این واکسن کاملاً ایمن است و امیدواریم تزریق عمومی آن هر چه زودتر آغاز شود تا بتوان بار فشار پیک های بعدی بیماری را کاهش داد.
وی ضمن اشاره به این که باید با سرعت واکسیناسیون گسترده را آغاز نماییم، اظهار داشت: اگر بخواهیم در کنترل کرونا موفق شویم نباید به سمت واکسیناسیون قطره ای پیش برویم و با تزریق بیشتر از ۵۰ درصدی می توانیم در مورد کنترل شیوع موفق شویم.
طبرسی افزود: نباید منتظر دولت بعدی باشیم تا آنها بیایند تصمیم گیری کنند، در غیر این صورت پیک پنجم و ششم بیماری را خواهیم داشت.
وی تصریح کرد: مطالعات شفافی در مورد سه فاز انجام شده وجود دارد که علاوه بر عرضه به وزارت بهداشت به سازمان جهانی بهداشت هم ارسال خواهد شد.
به گفته عضو تیم علمی واکسن کووایران برکت، زمان واکسیناسیون عمومی را وزارت بهداشت مشخص خواهد نمود و در کنار تولید داخل با واردات واکسن درصد بالایی از مردم جامعه را می توانیم واکسینه نماییم.


منبع:

1400/03/09
20:59:02
5.0 / 5
1332
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag