رییس سازمان غذا و دارو مطرح كرد

تحریم ها مانع ۳ كارخانه دارویی ایران در تولید انسولین قلمی

تحریم ها مانع ۳ كارخانه دارویی ایران در تولید انسولین قلمی

رئیس سازمان غذا و دارو ضمن اشاره به تولید موفقیت آمیز واکسن آنفلوانزا در داخل کشور، اظهار داشت: این واکسن مراحل مطالعات بالینی را طی می کند و سال جاری بخش مهمی از واکسن آنفلوانزای مورد نیاز کشور از راه تولید داخل تأمین خواهد شد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا شانه ساز معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه از سالهای گذشته خیلی از داروهای جدید مورد احتیاج به سرعت و همگام با کشورهای پیشرفته در داخل ساخته شده است، اظهار داشت: در دوره کرونا، این امر بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته و تمامی داروهای مورد نیاز بیماران در داخل تولید می شود.
شانه ساز ضمن اشاره به اقدام جدید سازمان غذا و دارو اظهار داشت: با وجود تحریم های ظالمانه ای که مانع بزرگی در روال عادی برنامه های سازمان ایجاد کرد، اما در جهت پشتیبانی از تولید داخل، از بحث کیفیت غافل نشدیم و با سخت گیری تمام، کیفیت داروهای تولید داخل را مورد ارزیابی قرار دادیم.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته در زمینه انسولین قلمی مورد نیاز کشور تا آخر ۱۴۰۰ باید به خودکفایی می رسیدیم، ولی از طرفی به علت مشکلات تأمین و انتقال ارز و از سویی هم به علت این که دستگاههای مورد نیاز تولید این داروها Dual use (دو کاربردی) است، تحریم ها روند تهیه این دستگاه ها را با اختلال مواجه کرده است. البته هم اکنون ۳ کارخانه داروسازی در زمینه تولید قلم انسولین فعالیت دارند که همچنان برای انتقال پول و خرید دستگاه ها و تجهیزات مورد نیازشان با چالش جدی مواجهند، ولی به لطف خداوند این مورد هم در اسرع وقت حل و فصل می شود.
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه واکسن آنفلوانزا با موفقیت در داخل کشور ساخته شده و مراحل مطالعات بالینی را طی می کند، اضافه کرد: بخش مهمی از واکسن آنفلوانزای مورد نیاز کشور امسال از راه تولید داخل تأمین خواهد شد که حاصل تلاش فرزندان این مملکت و همین مردم است.1400/03/08
23:16:09
5.0 / 5
1113
تگهای خبر: بهداشت , دستگاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag