وضعیت عسلویه نگران كننده است

وضعیت عسلویه نگران كننده است

به گزارش بیو بگ بوشهر فرماندار عسلویه اظهار داشت: ویروس کرونا مسئول و کارگر نمی شناسد همه باید سفارش های بهداشتی را جدی بگیرند.


عبدالنبی یوسفی در جلسه ستاد کرونا شهرستان عسلویه اظهار نمود: متأسفانه ۶۰ بیشتر از درصد از فوتی های ناشی از کرونا در شهرستان عسلویه سالمند بوده اند که نشان از ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن و صدمه پذیری این قشر عزیز در مقابل کووید ۱۹ است.
وی وضعیت شهرستان عسلویه را نگران کننده دانست و اظهار داشت: کرونا با کسی تعارف ندارد، اگر در عسلویه انتشار کرونا گسترده شود به علت حضور صنعتگران از تمام نقاط کشور، بر سلامت تمام کشور تاثیر خواهد گذاشت، وضعیت نارنجی به وجود آمده در صورت عدم رعایت بسیار شکننده است.
رئیس ستاد مقابله با کرونا شهرستان عسلویه خاطرنشان کرد: بزرگان، شورای روحانیت، فعالان اجتماعی ائمه جمعه و جماعات، آموزش و پرورش، خانه مشارکت مردم در سلامت و کلیه متصدیان شهرستان از همه راه های ممکن از راه فضای مجازی، تلفنی، حضوری و هر روش ممکن نسبت به آگاه سازی سالمندان به فواید واکسن اقدام نمایند.
یوسفی افزایش آمار مبتلایان را نشان از عادی انگاری بیان و افزود: حدود ۶۰ درصد مبتلایان از صنعتگران و ۴۰ درصد از افراد بومی بوده اند که اخیراً درصد مبتلایان بومی روبه افزایش است و این اتفاق احتیاج به فرهنگ سازی و اقناع مردم نسبت به رعایت سفارش های بهداشتی، عدم برگزاری تجمعات، تشدید نظارت ها توسط تیم نظارت شهرستان و کنترل مبادی ورودی شهرستان توسط نیروی انتظامی با همکاری بخشداران دارد.
جلسه ستاد کرونای این شهرستان با حضور اعضا و به ریاست فرماندار در جهت بررسی وضعیت کووید ۱۹ و راهکارهای کنترل اپیدمی و عدم ورود به موج پنجم در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

منبع:

1400/03/08
22:46:48
5.0 / 5
1112
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , سلامت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag