تحقیقات نشان می دهد؛

مكمل خوراكی طبیعی سبب تسكین اضطراب می شود

مكمل خوراكی طبیعی سبب تسكین اضطراب می شود

بیو بگ: نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد مکمل خوراکی طبیعی سبب کاهش اضطراب در موش ها می شود.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران مشاهده نمودند که ماده گیاهی موسوم به بتاسیتوسترول، هم به تنهایی و هم در ترکیب با داروی ضدافسردگی در کاهش اضطراب بسیار مؤثر است.
به گفته پژوهشگران، اگر این یافته ها در آزمایشات بالینی تأیید شود، می تواند راهی را جهت استفاده از بتاسیتوسترول بعنوان درمانی برای تسکین اضطراب در انسان نشان دهد.
اضطراب همیشه چیز بدی نیست. در حقیقت، از نظر تکاملی، احساس اضطراب در مورد تهدیدهای احتمالی برای زنده ماندن حیاتیست برای اینکه به ما کمک می نماید پاسخی مناسب به دست آوریم.
دقیقاً بنا بر این تولید داروهای ضد اضطراب بسیار چالش برانگیز است. مدارهای اضطراب در مغز با مدارهای که مسئول حافظه، آگاهی و سایر عملکردهای حیاتی برای مقابله با خطر هستند ارتباط نزدیک دارد، بدین سبب دانشمندان به دنبال ترکیباتی هستند که می توانند اضطراب را بدون ایجاد عوارض جانبی ناخواسته سرکوب کنند.
به گفته پژوهشگران، «یکی از مشکلات عمده داروهای ضد اضطراب موجود، تولید عوارض جانبی است، بدین سبب اگر بتاسیتوسترول می تواند به کاهش دوز این نوع داروها کمک نماید، بطور بالقوه ممکنست عوارض جانبی ناخواسته را نیز کم کند.»
یک مزیت بزرگ بتاسیتوسترول این است که بطور طبیعی در انواع گیاهان خوراکی وجود دارد و بی خطر است. این ماده خصوصاً در غلظت های زیاد در آووکادو، و همین طور در پسته، بادام و سایر مغزها، در روغن کانولا، و غلات مختلف یافت می شود.
اگرچه این بدین معنا نیست که خوردن آووکادو تأثیرات آرامش بخش دارد چونکه حاوی مقادیر کافی بتاسیتوسترول نیست.
مکانیسم دقیق تأثیر بتاسیتوسترول بر اضطراب هنوز مشخص نشده است، اما دانشمندان دریافتند که تجلی چندین ژن شناخته شده برای فعال شدن در موقعیت های استرس زا در موش ها باتوجه به مکمل کاهش یافته است. آنها همین طور دریافتند که این موش ها در بعضی از متابولیت ها و انتقال دهنده های عصبی در مناطق مغزی درگیر اضطراب تغییراتی دارند.

1400/03/07
15:15:18
5.0 / 5
1207
تگهای خبر: آرامش , درمان , درمانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag