یافته محققان سوئدی؛

چاقی عامل حفاظتی در مقابل مرگ ناشی از عفونت های حاد باكتریایی

چاقی عامل حفاظتی در مقابل مرگ ناشی از عفونت های حاد باكتریایی

بیو بگ: نتایج یک پژوهش نشان میدهد شاخص توده بدنی بالا با نرخ بالاتر بقاء در بیماران بستری شده در بیمارستان به خاطر عفونت های شدید باکتریای مرتبط می باشد.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، این مطالعه مبتنی بر مشاهدات طی یک دوره نه ماهه از ۲، ۱۹۶ فرد بالغی بود که به خاطر عفونت شدید باکتریایی در بیمارستان بستری شده بودند. پژوهشگران این بیماران را در طول زمان، در طول و پس از اقامت در بیمارستان، دنبال کردند.
نتایج نشان میدهد که افزایش احتمال زنده ماندن با شاخص توده بدنی بالاتر هم در کوتاه مدت و هم در طولانی مدت ارتباط دارد.
محققان دانشگاه گوتنبرگ سوئد مشاهده نمودند در گروه با وزن نرمال، ۲۶ درصد در طول یک سال فوت کردند. این رقم در گروه های با شخص توده بدنی بالاتر، ۹ تا ۱۷ درصد بود.
«آسا آلسیو»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «در زمینه خیلی از بیماریهای دیگر، اضافه وزن و چاقی مضر است. این مربوط به انواع مختلف سرطان، بیماریهای قلبی عروقی و خصوصاً کووید ۱۹ است که در آنها شاخص توده بدنی بیشتر با مرگ و میر بالاتر مرتبط می باشد.»
وی در ادامه می افزاید: «ما دقیقاً نمی دانیم که چگونه اضافه وزن می تواند برای بیمار مبتلا به عفونت باکتریایی مفید باشد و این که آیا با عملکرد در سیستم ایمنی ارتباط دارد.»
به گفته پژوهشگران، برای روشن شدن چگونگی تأثیر وزن بدن بر دفاع بدن در مقابل عفونت نیاز به مطالعات بیشتری است.


منبع:

1400/03/05
11:27:21
5.0 / 5
1047
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag