مطالعات نشان می دهد؛

كووید 19 در بیماران مبتلا به HIV بسیار كشنده است

كووید 19 در بیماران مبتلا به HIV بسیار كشنده است

بیو بگ: تحقیق جدید نشان میدهد مبتلاشدن به ایدز یا ویروس HIV ریسک مبتلاشدن به کووید19 و مرگ ناشی از آن را بیشتر می کند.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، در این مطالعه، پژوهشگران دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا داده های ۲۲ مطالعه قبلی شامل ۲۱ میلیون شرکت کننده را از آمریکای شمالی، آفریقا، اروپا و آسیا بررسی کردند.
محققان دریافتند افراد مبتلا به HIV، با 24 درصد بیشتر با خطر ابتلاء به کووید ۱۹ و ۷۸ درصد بیشتر با خطر مرگ ناشی از کووید ۱۹ مواجهند.
دکتر «پدی سنتونگو»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «مطالعات قبلی در مورد این که آیا HIV یک عامل خطر در مقابل لطمه پذیری در مقابل کروناویروس است و نتایج ضعیف در جمعیت مبتلا به کووید ۱۹، بی نتیجه بود.»
طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، حدود ۳۸ میلیون نفر در جهان مبتلا به HIV یا ایدز هستند. برخی مشکلات از قبل موجود در بین مبتلایان به HIV/AIDS شایع است که ممکنست در شدت بیماری کووید ۱۹ شان نقش داشته باشد.
در بین بیماران HIV مثبت، شایع ترین علایم از پیش موجود عبارتند از فشارخون بالا، دیابت، بیماری مزمن انسداد ریوی، و بیماری مزمن کلیوی.
نویسندگان این مطالعه خاطرنشان کردند اثرات مفید داروهای ضد ویروسی (مانند مهارکننده های پروتئاز) در کاهش خطر عفونت کروناویروس و مرگ ناشی از کووید ۱۹ در افراد مبتلا به HIV / AIDS بی نتیجه مانده است.


منبع:

1400/02/26
19:26:15
5.0 / 5
1030
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag