در جلسه كمیته امنیتی، اجتماعی مدیریت كرونا مطرح شد؛

لزوم همكاری اصناف برای جلوگیری از روند شیوع بیماری

لزوم همكاری اصناف برای جلوگیری از روند شیوع بیماری

به گزارش بیو بگ رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: روند شیوع ویروس کرونا در وضعیت کنترل است و اصناف بیشترین همراهی را در ضمن 14 ماه اخیر برای جلوگیری از گسترش بیماری داشته اند.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا در جلسه امروز کمیته که با حضور نمایندگان دستگاهها در محل وزارت کشور انجام شد با اشاره به اینکه امروز تمام تلاش دستگاهها با متولی گری وزارت بهداشت و درمان بر کنترل و مهار موج چهارم بیماری قرار دارد؛ اظهار داشت: بر اساس گزارش وزارت بهداشت و درمان روند بیماری در کشور در وضعیت کنترل و مهار قرار گرفته است.
ذوالفقاری در این خصوص اظهار داشت: تعداد شهرهای قرمز در کشور در حدود ۳۰۱ شهر است امیدواریم با روند خوب مدیریت بیماری و ادامه رعایت پروتکل ها توسط اصناف و مردم فهیم این میزان در هفته های آتی کاهش پیدا کند.
معاون امنیتی وزیر کشور با اعلان اینکه باید کنترل بیماری بصورت جدی و هدفمند پیگیری شود؛ اظهار داشت: رعایت پروتکلهای بهداشتی از قبیل فاصله گذاری اجتماعی، ممنوعیت سفرها و دورهمی های جمعی بایستی دقیق رعایت گردد.
موضوع برگزاری آزمون های وزارت آموزش و پرورش از دیگر محورهای جلسه امروز بود و در این خصوص ذوالفقاری اشاره کرد: برگزاری آزمون ها بصورت حضوری و با رعایت پروتکلهای بهداشتی در زمان هایی که اطلاع رسانی می شود انجام می گیرد.
وی در این خصوص اظهار داشت: بایستی آزمون ها در مکان های باز و دارای تهویه هوا اجرا شود تا از امکان انتقال و شیوع بیماری جلوگیری شود.
رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا در بخش دیگری از صحبت هایش به موضوع اصناف و محدودیت های اعمال شده بر آنها اشاره نمود و اظهار داشت: انصافاً اصناف بیشترین همراهی را در ضمن ۱۴ ماه اخیر شیوع بیماری کرونا داشته اند.
ذوالفقاری اشاره کرد: اصناف جامعه بسیار بزرگی را شامل می شود و بر اساس گزارش ها حدود سه میلیون واحد صنفی با جمعیت ۹ میلیون نفری داریم که به نوبه خود سهم بزرگی را در اقتصاد کشور می سازند.
وی در این خصوص تصریح کرد: با هدف جلوگیری از لطمه دیدن اصناف این پیشنهاد را به ستاد ملی مدیریت کرونا ارائه خواهیم داد که کسب وکار و اصناف مثل واحدهای تولیدی با رعایت شدید پروتکل ها انجام گیرد.
معاون وزیر کشور اشاره کرد: در این خصوص نظارت را خود اتحادیه ها و اصناف انجام دهند و مراتب را به وزارت بهداشت اعلام کنند.
ذوالفقاری در آخر اشاره کرد: باید با تلاش و همت همگی بتوانیم از این موج سهمگین که روزانه مرگ نزدیک به ۴۰۰ نفری را در کشور رقم می زند عبور نماییم و اجازه ندهیم که وضعیت بیماری در کشور در اثر کوتاهی کاری ها و بی تفاوتی ها، شیوع و گستره بیشتری گیرد.منبع:

1400/02/13
19:22:44
5.0 / 5
1121
تگهای خبر: آموزش , امنیت , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag