فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با كرونا استان تهران خبر داد

آغاز واكسیناسیون گروه های سنی از فردا

آغاز واكسیناسیون گروه های سنی از فردا

به گزارش بیو بگ فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونای استان تهران از آغاز واکسیناسیون گروه های سنی بالای ۸۰ سال از فردا و در چارچوب فاز دوم واکسیناسیون اطلاع داد.به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، علیرضا زالی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران اظهار داشت: از نظر آماری هنوز در سیر فزاینده پیک چهارم قرار داریم و پیشبینی ما این است که در ۱۰ روز آینده تغییر قابل ملاحظه ای در شاخص ها نداشته باشیم. بررسی و آنالیز آماری هم از آن حکایت می کند که متوسط مرگ و میر ما نسبت به بستری بیمارستانی و مبتلایان علیرغم افزایش مبتلایان و بستری ها نسبت به معدل سال ۹۹ کمتر شده که برای تحقق این مهم باید به پرسنل بیمارستانی خسته نباشید بگوییم. بدون شک ارتقای کیفیت مراقبت و موارد دیگری باعث تحقق این مهم شده است.

وی اضافه کرد: از ۶ فروردین تا ۶ اردیبهشت ماه ۳۱۰۷ بیمار ما به شکل سرپایی درمان شده اند، همینطور در زمینه ترخیص بیمارستانی در ۲۴ ساعت گذشته در تهران رکوردی با ترخیص ۱۴۳۰ بیمار رقم خورده است و بیماران از ۱۰۵ بیمارستان تهران ترخیص شده اند و این جای قدردانی از همکاران ما در بیمارستان ها دارد.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به راه اندازی خط تلفنی ۶۰۷۰ اشاره نمود و اظهار داشت: کار عملیاتی و نیروی انسانی این مورد در حال انجام می باشد و ظرف روزهای آینده می توانیم شاهد افتتاح این خط تلفنی باشیم.

وی افزود: بحث تأمین برق برای بیمارستان ها مطرح است و با عنایت به کاهش نزولات آسمانی و تغییر الگوی مصرف در ایام آینده با مشکل تأمین برق مواجه خواهیم بود. بنابراین نیاز است در این نشست مصوب شود اولا در مناطقی که بیشترین تراکم بیمارستان های پذیرنده بیماران کرونایی وجود دارد لیستی تهیه شود تا برق این محلات قطع نشود و یا اگر به اجبار چنین اتفاقی افتاد بگونه ای باشد که این بیمارستان ها از مدار خارج نشوند. بدون شک سوئیچ برق معمولی به ژنراتور زمان بر خواهد بود.

زالی اضافه کرد: امیدواریم در ایام باقیمانده تا انتهای هفته محدودیت ها با جدیت بیشتری اعمال شود تا در جهت کنترل بیماری اقدام نماییم. در بار ترافیکی شهر هم از روز گذشته با عنایت به تغییرات اعمال شده افزایش را مشاهده می نماییم.

وی تصریح کرد: فاز اول واکسیناسیون تا آخر وقت اداری امروز به اتمام می رسد، به جز مواردی که احتیاج به لکه گیری دارند و توسط همکاران ما انجام می شود. بدین سان از فردا فاز دوم واکسیناسیون از گروه سنی بالای ۸۰ سال آغاز و با واکسیناسیون سایر گروه های سنی ادامه پیدا می کند. در این مرحله در مراکز جامع سلامت با افرادی که پرونده الکترونیک دارند تماس گرفته خواهد شد تا آنها با رفتن به مراکز جامع سلامت واکسیناسیون شان صورت گیرد.

زالی در انتها اظهار داشت: هم اکنون ۸۴۵۹ بیمارکرونایی در تهران بستری هستند که از این میزان حدود ۲۰۰۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. فوتی های قطعی ناشی از کرونا ویروس ظرف ۲۴ ساعت گذشته در استان تهران ۱۱۱ نفر بوده است.

منبع:

1400/02/06
22:22:40
5.0 / 5
1074
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag