میرمحمدی:

واكسن كرونا باید با نظارت وزارت بهداشت و توسط شركت های دارویی با صلاحیت وارد شود

واكسن كرونا باید با نظارت وزارت بهداشت و توسط شركت های دارویی با صلاحیت وارد شود

بیو بگ: رئیس کمیته اقتصاد سلامت و تجهیزات پزشکی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: واکسن کرونا فقط باید توسط وزارت بهداشت و با نظارت این وزارتخانه و بوسیله شرکت های مجوزدار و دارای پروانه و صلاحیت وارد شود.


سیدجلیل میرمحمدی میبدی در گفت و گو با ایسنا، در واکنش به طرح مباحثی در مورد پولی شدن واکسن کرونا برای افراد غیراولویت دار اظهار نمود: بخش قابل توجهی از جامعه می توانند پول واکسن را پرداخت کنند البته که باید دولت واکسن رایگان را در اختیار اقشار محروم و مستضعف و دهکهای پایین جامعه قرار دهد.
وی افزود: همین طور باید برای کادر بهداشت و درمان و افرادی که ارتباط مستقیم با بیماران کرونائی دارند واکسن رایگان تامین و تزریق شود، پس در مجموع می توان اظهار داشت که مبلغ ۲۴۰ هزار تومان جهت خرید واکسن حداقل برای ۵۰ تا ۶۰ درصد جامعه دست یافتنی است و آنها امکان چنین کاری را دارند پس ضرورتی ندارد که چنین باری به دولت و بیت المال تحمیل شود.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: موضوع مهم تر از پرداخت هزینه واکسن آنست که چه کسی می خواهد واکسن را وارد کشور کند؟ آیا این افراد واکسن واقعی وارد می کنند و شرایط نگهداری آنرا رعایت می کنند؟ آیا این که قیمت خریداری شده واکسن واقعی است؟ به نظر بنده واکسن کرونا فقط باید توسط وزارت بهداشت و با نظارت این وزارتخانه و بوسیله شرکت های مجوزدار و دارای پروانه و صلاحیت وارد شود، سازمان غذا و دارو هم نظارت جدی داشته باشد مثل همان روندی که برای واردات دارو صورت می گیرد. نباید اجازه دهیم کسانی که صلاحیت ندارند واکسن وارد کنند.
میرمحمدی در آخر اشاره کرد: بتازگی شنیده ام که فلان مجموعه با کارگر زیاد می خواهد واکسن وارد کرده و به کارگران خود تزریق کند و یا مجموعه دیگر هم قصد این کار را دارد این روند بسیار خطرناکی است، پس مهم ترین مطالبه آنست که واکسن توسط اهل آن وارد شود.
منبع:

1400/02/04
10:11:39
5.0 / 5
964
تگهای خبر: بهداشت , پزشكی , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag