مدیر نظارت بر آزمایشگاه های تشخیص طبی:

آزمایشگاه ها در صف اول مقابله با بیماری ها قرار دارند

آزمایشگاه ها در صف اول مقابله با بیماری ها قرار دارند

به گزارش بیو بگ مدیر نظارت بر آزمایشگاه های تشخیص طبی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه آزمایشگاه ها نوک پیکان مقابله با کرونا هستند، اظهار داشت: نقش آزمایشگاه ها در حفظ سلامت مردم غیر قابل انکار است.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، سیدمحمدرضا یثربی، اظهار نمود: جامعه آزمایشگاهیان در صف اول مدافعان سلامت، پیشتاز در این حوزه در راه مبارزه با ویروس کرونا جانفشانی می کنند.
وی اضافه کرد: آنچه سبب اهمیت ویژه این رشته در علوم پزشکی شده نقش مهم آن در تشخیص، درمان و جلوگیری از بیماری های مختلف است.
یثربی در ادامه ضمن اشاره به اینکه از آغاز شیوع پاندمی کرونا، کادر علوم آزمایشگاهی برای تشخیص و درمان مبتلایان به این بیماری همواره در تلاشند اظهار داشت: در این راستا کارکنان آزمایشگاه ها با عنایت به رسالت خطیر خود در صف اول مقابله با این ویروس قرار دارند.
مدیر نظارت بر آزمایشگاه های تشخیص طبی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به اینکه آزمایشگاه های تشخیص پزشکی در تشخیص و پایش بیماری ها نقش بسیار مهم و غیر قابل انکاری دارند، اظهار داشت: با شیوع بحران کرونا کارکنان آزمایشگاه ها در خط مقدم شناسایی و مقابله با این ویروس قرار گرفتند.
وی با تکیه بر اینکه با بروز بیماری های نوپدید و پیشرفت فناوری های تشخیص آزمایشگاهی نقش آزمایشگاه در تشخیص و درمان بیماری ها هم افزایش پیدا کرده افزود: از اوایل اسفندماه و شیوع کووید ۱۹ خیلی از آزمایشگاه ها امکانات تشخیصی را با آخرین استانداردهای و دستورالعمل های ابلاغی گسترش دادند.
یثربی در ادامه ضمن اشاره به اقدامات مدیریت امور آزمایشگاه های معاونت درمان با هدف افزایش مراکز آزمایشگاهی برای شناسایی هر چه سریع تر ویروس کووید ۱۹ از دریافت مجوز برای افزایش مراکز آزمایشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اطلاع داد.
وی اضافه کرد: هم اکنون با گذشت بیشتر از یک سال از همه گیری کرونا ۵۲ آزمایشگاه که شامل پنج مرکز دولتی، یک آزمایشگاه مرجع بهداشتی و۴۶ آزمایشگاه خصوصی مجوز انجام تست های تشخیصی کرونا را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دریافت و در حال خدمت رسانی هستند.
یثربی، انجام بیشتر از یک میلیون تست تشخیصی کرونا از زمان شروع پاندمی کووید ۱۹ تا به امروز را تنها گوشه ای از خدمات آزمایشگاهی و تشخیصی مدافعان سلامت در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ذکر کرد و با اشاره به اینکه کارکنان آزمایشگاه ها در صف اول مقابله با ویروس ها و بیماری ها قرار دارند، تصریح کرد: نقش پررنگ آزمایشگاهیان در پاندمی کرونا با هدف کمک به سلامت مردم و با وجود انواع خطرات محیطی و آلودگی ها غیر قابل انکار است.
یثربی تصریح کرد: جامعه علوم آزمایشگاهی بعنوان بازوان پرتوان حوزه سلامت نقش به سزایی در زمینه مبارزه با ویروس کرونا ایفا کرده. نظام سلامت کشور مدیون تلاشهای بی وقفه این عزیزان است که از هیچ کوششی برای خدمت به مردم دریغ نکرده اند.


منبع:

1400/01/31
14:16:03
5.0 / 5
981
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشكی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag