دستورالعمل كارشناسان آمریكایی برای كاهش خطر انتقال كرونا در هواپیما

دستورالعمل كارشناسان آمریكایی برای كاهش خطر انتقال كرونا در هواپیما

بیو بگ: برمبنای یک مطالعه جدید، خالی گذاشتن صندلی های ردیف وسط هواپیما، خطر ابتلای مسافران به کووید-19 را می کاهد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، کارشناسان مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای عفونی در آمریکا (CDC) بر طبق مطالعات اخیر نتیجه گیری کرده اند که خالی نگه داشتن صندلی های وسط، احتمال انتقال ویروس بین مسافران را ۲۳ تا ۵۷ درصد کم می کند.
در شروع همه گیری ویروس کرونا، گفته شد که خالی گذاشتن صندلی های ردیف وسط هواپیما با هدف حفظ فاصله اجتماعی، می تواند یک چاره در جلوگیری از سرایت ویروس باشد اما در بلندمدت، هیچ یک از شرکت های هواپیمایی به این سفارش عمل نکردند.
در ایالات متحده، هم اکنون فقط شرکت هواپیمایی دلتا صندلی های میانی خودرا خالی نگه داشته است که شرکت مورد اشاره هم این سیاست را از تاریخ ۳۰ آوریل، لغو خواهدنمود.
در این گزارش آمده است: این داده ها حاکی از آنست که افزایش فاصله میان مسافران و کاهش تعداد آنها می تواند به شکل بالقوه، از قرار گرفتن آنان در معرض کووید-۱۹ بکاهد. حفظ فاصله فیزیکی بین مسافران هواپیما همچون اعمال سیاست خالی نگه داشتن صندلی های ردیف وسط می تواند خطر قرار گرفتن در معرض سارس کوو-۲ را کم کند.
دکتر دیوید ای فارنی، رئیس اداره پزشکی مرکز پاسخ دهی جهانی MedAire Worldwide نیز اظهار داشت: باتوجه به وجود سیستم های عالی تصفیه هوا در هواپیماهای مسافربری پیشرفته و این که عامل اصلی سرایت در مورد عفونت های دستگاه تنفسی، تماس مستقیم یا ترشحات دهان و بینی در هوا است، خطر اصلی متوجه مسافرانی است که با فرد بیمار در یک ردیف یا یک ردیف عقبتر یا جلوتر نشسته اند.
به گزارش ایندیپندنت، در انگلیس از ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ استفاده از ماسک صورت در وسایل حمل و نقل عمومی همچون هواپیما الزامی شده است.
منبع:

1400/01/28
10:06:25
5.0 / 5
1123
تگهای خبر: بیماری , پزشكی , دستگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag