گزارش بیو بگ؛

تهران از خط قرمز كرونا عبور كرد

تهران از خط قرمز كرونا عبور كرد

بیو بگ: شرایط کلانشهر تهران به لحاظ افزایش آمار کرونا، به شکلی است که باید پایتخت قفل شود تا شاید بتوان باردیگر به روزهای پیش از سال نو بازگشت.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، بحرانی شدن کرونا در سراسر کشور و افزایش آمار موارد ابتلاء و مرگ و میرها، دست به دست هم داده تا اوضاع به شدت نگران کننده شود. بطوریکه فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، هفته آتی را هفته ای سخت و دلهره آور برای پایتخت توصیف کرده است.
در چنین شرایطی، رئیس جمهور اعلام نموده است از روز شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰، در شهرهای قرمز اعمال محدودیت ها شدیدتر خواهد شد.
این در حالی است که علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، هفته آتی را هفته ای سخت برای تهران پیش بینی کرده و اصرار بر تعطیلی کامل شهر دارد.
آن طور که مدیران سیستم سلامت در کلانشهر تهران عنوان داشته اند، هر روز بر تعداد بیماران کرونائی افزوده می شود و شرایط به شکلی شده است که بیمارستان های درگیر بیماران کرونائی، تخت خالی ندارند.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، اصرار دارد که برای کنترل بیماری در تهران راه حل دیگری به غیر از «تعطیلی» شهر وجود ندارد.
زالی اشاره کرد: البته همزمان با تعطیلی شهر، باید به فکر واکسیناسیون بود و هرچه سریعتر نسبت به تزریق واکسن به کادر بهداشت و درمان و گروه های لطمه پذیر، اقدام نمود.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اعلان اینکه نیمی از مراجعان علامت دار به بخش های درمانی و بهداشتی تهران دارای تست PCR مثبت هستند، اظهار داشت: این امر نشان دهنده فعالیت و چرخش شدید ویروس در تهران است. تقریباً همه مناطق ۲۲ گانه تهران آلوده هستند و از نظر جغرافیایی به یک آلودگی همگن در تهران رسیدیم که جای نگرانی دارد.
در همین حال، گزارش های هر سه دانشگاه علوم پزشکی استان تهران، نشان میدهد که با افزایش مراجعات بیماران کرونائی مواجه هستیم و هر روز بر تعداد بیماران بستری خصوصاً در بخش های ICU افزوده می شود. بطوریکه در دو روز گذشته بیش از ۳۰۰ بیمار کرونائی در اورژانس بیمارستان ها منتظر تخت ICU بوده اند.
محمدرضا صالحی فوق تخصص بیماریهای عفونی و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، اظهار داشت: در ایام گذشته تعداد تست مثبت، بستری و فوتی بالا رفته است که این شرایط به قدرت بالای چسبندگی ویروس جهش یافته به سلول های انسان بستگی دارد.
وی درباره علایم جدید بیماران کرونائی، گفت: تا حالا تفاوت عمده ای از جهت نشانه های بالینی دیده نشده است و همچنان تب، سرفه، سردرد و بی حالی است ولی تفاوتی که حالا شاهد می باشیم باتوجه به بالا رفتن حجم ابتلاء، افزایش تعداد بیماران بدحال است.
به نظر می رسد در چنین شرایطی که وضعیت کرونائی تهران خطرناک تر شده است، باید شهر قفل شود تا بتوان تا حدودی اوضاع بحرانی را کنترل کرد تا واکسن برسد.


منبع:

1400/01/20
21:34:13
5.0 / 5
1089
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag