جدید ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان

جدید ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان

شمار مبتلایان به بیماری ˮ کووید-۱۹ˮ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۱۳۳ میلیون و ۳۴ هزار و ۴۲۰ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۸۸۶ هزار و ۲۴۶ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، همینطور بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۱۰۷ میلیون و ۲۸۹ هزار و ۱۶۸ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ هم بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۳۱.۵ میلیون مبتلا و بیشتر از ۵۷۰ هزار قربانی، همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
برزیل هم با آمار بیشتر از ۱۳.۱ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در هند هم از ۱۲.۸ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
همینطور بعد از ایالات متحده کشورهای برزیل با بیشتر از ۳۳۷ هزار و مکزیک هم با بیشتر از ۲۰۵ هزار جانباخته، همچنان بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند. بعد از آن هم کشورهای هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.
تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در انگلیس از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده و این کشور هم تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۱۱ هزار نفر عبور کرده است و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همینطور روسیه بیشتر از ۱۰۱ هزار، فرانسه بیشتر از ۹۷ هزار و آلمان هم بیشتر از ۷۷ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، اسپانیا با بیشتر از ۷۵ هزار، کلمبیا با بیشتر از ۶۴ هزار، ایران با بیشتر از ۶۳ هزار، آرژانتین با ۵۶ هزار، لهستان با بیشتر از ۵۵ هزار، پرو با بیشتر از ۵۳ هزار و ۴۰۰، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۵۳ هزار و اندونزی با بیشتر از ۴۱ هزار جانباخته، دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۱ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۴۳۸ مبتلا، ۵۷۰ هزار و ۲۶۰ قربانی
۲. برزیل: ۱۳ میلیون و ۱۰۶ هزار و ۵۸ مبتلا، ۳۳۷ هزار و ۳۶۴ قربانی
۳. هند: ۱۲ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۷۸۵ مبتلا، ۱۶۶ هزار و ۲۰۸ قربانی
۴. فرانسه: چهار میلیون و ۸۴۱ هزار و ۳۰۸ مبتلا، ۹۷ هزار و ۲۷۳ قربانی
۵. روسیه: چهار میلیون و ۵۹۷ هزار و ۸۶۸ مبتلا، ۱۰۱ هزار و ۱۰۶ قربانی
۶. انگلیس: چهار میلیون و ۳۶۴ هزار و ۵۲۹ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۸۸۲ قربانی
۷. ایتالیا: سه میلیون و ۶۸۶ هزار و ۷۰۷ مبتلا، ۱۱۱ هزار و ۷۴۷ قربانی
۸. ترکیه: سه میلیون و ۵۷۹ هزار و ۱۸۵ مبتلا، ۳۲ هزار و ۶۶۷ قربانی
۹. اسپانیا: سه میلیون و ۳۱۷ هزار و ۹۴۸ مبتلا، ۷۵ هزار و ۹۱۱ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۹۱۲ هزار و ۶۳۶ مبتلا، ۷۷ هزار و ۸۶۲ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون ۲۳ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلا شدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، برزیل و هند- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، لهستان، آرژانتین، مکزیک، ایران، اوکراین، پرو، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، اندونزی، هلند، شیلی و کانادا هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/01/18
11:46:57
5.0 / 5
1094
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag