وزیر بهداشت:

محدودیت ها متناسب با رنگ بندی جدید شهرها ابلاغ می شود

محدودیت ها متناسب با رنگ بندی جدید شهرها ابلاغ می شود

بیو بگ: وزیر بهداشت ضمن اشاره به توقف اعمال غیراورژانس در بیمارستانها در وضعیت فعلی کرونا و با تاکید بر لزوم گسترش فعالیت مراکز منتخب 16 ساعته، در عین حال اظهار داشت: در آینده نزدیک شاهد تغییر متغیرهای رنگ بندی های شهرهای کشور و در نظر گرفتن مولفه های موثر مانند ویروس جهش یافته خواهیم بود و محدودیت ها متناسب با رنگ بندی های جدید، ابلاغ خواهد گردید.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در دوازدهمین اجلاس مجازی روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: مردم، دعاگو، سپاسگزار و قدردان خادمان خودشان در سیستم سلامت هستند و به آنها احترام می گذارند. از شروع شیوع ویروس کرونا در کشور بسیاری از دستگاه های اجرائی به کمک سیستم سلامت آمدند اما پیشانی این دفاع جانانه، مدافعان سلامت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور بودند.
وی ادامه داد: خیز جدید بیماری با خیزهای قبلی، متفاوت می باشد. یکی دو روز قبل به معاون محترم درمان تاکید کردم که فعلا اعمال غیر اورژانسی لغو شود تا با مشکل کمبود تخت های بیمارستانی در کشور روبرو نشویم چون رفتار ویروس جهش یافته با ویروس قبلی متفاوت می باشد.
وزیر بهداشت اشاره کرد: در وضعیت فعلی حتما باید تعداد مراکز منتخب ۱۶ ساعته، فعال تر شود و گسترش پیدا کند و در این مراکز، داروهای سرپایی آنتی وایرال خصوصاً در مراحل اولیه بیماری، تست های تشخیصی و تیم های مراقبتی برای افراد در تماس با بیماران حضور داشته باشند تا مراجعات بیمارستانی کنترل شود.
نمکی اشاره کرد: در فضای مجازی نوشتم که برخی تصور می کنند که تغییر منحنی بیماری در کشور، با فتوشاپ انجام می شود اما برای کاهش هر نیم میلی متری از این منحنی ها، عرق هزاران کارمند و زحمتکش نظام سلامت، خون و جان هزاران فرد ساعی و دوری و انتظار هزاران خانواده هزینه می شود.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی اظهار داشت: در آینده نزدیک شاهد تغییر متغیرهای رنگ بندی های شهرهای کشور و در نظر گرفتن مولفه های موثر مانند ویروس جهش یافته خواهیم بود و محدودیت ها متناسب با رنگ بندی های جدید، ابلاغ خواهد شد. انتظار ما این است که روسای و همکاران ما در دانشگاه ها، همچنان بر روی پروتکل ها ایستادگی و مقاومت کنند.
گفتنی است در این جلسه، گزارش هایی از طرف معاونین وزارت بهداشت و روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی ارائه شد.
منبع:

1400/01/16
00:08:01
5.0 / 5
1268
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag