فرمانده عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلانشهر تهران اعلام كرد

ركوردشكنی بستری های كرونا در تهران نسبت به پنج ماه گذشته

ركوردشكنی بستری های كرونا در تهران نسبت به پنج ماه گذشته

به گزارش بیو بگ فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران اظهار داشت: بیشترین میزان مرگ و میر ما در دو هفته اول فروردین سال جاری مربوط به روزهای هشتم، نهم و دوازدهم فروردین بوده است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در جلسه ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا استان تهران اظهار داشت: در هفته دوم فروردین ماه در همه شاخص ها آمارها به شکل شایان توجهی بالا رفته است. در همین راستا بیشترین میزان مرگ و میر ما در دو هفته اول فروردین مربوط به روزهای هشتم، نهم و دوازدهم فروردین است.
وی ادامه داد: بالاترین میزان بستری نیز مربوط به ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه است و بیشترین میزان مراجعین سرپایی نیز مربوط به سه روز اخیر بوده که برای نخستین بار نسبت به سه ماه گذشته در این عرصه رکوردشکنی اتفاق افتاده است.
وی افزود: البته توزیع جغرافیایی این افزایش ها خصوصاً در حوزه مراجعین سرپایی ناهمگن بوده است. برای مثال در استان تهران در حوزه افزایش مرگ و میر در اسلامشهر، بهارستان، شرق و مرکز تهران بالاترین میزان مرگ در هفته دوم فروردین به ثبت رسیده و در مراجعین سرپایی در پاکدشت، مرکز و بخش هایی از شمال تهران افزایش چشمگیرتری نسبت به سایر مراکز مشاهده شده است.
فرمانده ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه ممکنست در تهران به سبب الگوهای آتی کرونا ویروس وضعیت شاخص ها همگن تر شود، اضافه کرد: هم اکنون بستری ها در استان تهران از ۳۷۱۲ نفر گذشته است که در طول پنج ماه اخیر رکورد شکنی شمرده می شود. در مورد مراجعین سرپایی نیز بین پنج تا هفت هزار نفر در نوسان بوده که با فعال شدن مطب ها در طول روزهای آینده بازتولید ما تغییر خواهدنمود که به منزله کاهش نخواهد بود بلکه یک تغییر الگو شمرده می شود.
وی افزود: با توجه به این که افراد مسن جزو گروه های پرخطر هستند در طول دو هفته اخیر ۴۳ درصد مراجعین بستری بیمارستان ها و ۷۰ درصد مرگ و میرهای ما کماکان از افراد مسن بوده اند.
منبع:

1400/01/14
23:02:10
5.0 / 5
1101
تگهای خبر: بیمارستان , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴