۸۰درصد كادر درمان بیماران كرونائی واكسینه شدند

۸۰درصد كادر درمان بیماران كرونائی واكسینه شدند

بیو بگ: معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلان اینکه کادر درمان بیماران کرونائی در اولویت تزریق واکسن هستند، اظهار داشت: تا حالا 80 درصد کادر درمان بیماران کرونائی واکسینه شده اند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر مریم حضرتی امروز در حاشیه بازدید از بیمارستان واسعی سبزوار به خبرنگاران اظهار داشت: واکسیناسیون کرونا در کشور در حال انجام می باشد و بخش مراقبت های ویژه و درگیر با بیماران کرونائی در اولویت قرار دارند.

ایشان سپس اشاره کرد: واکسیناسیون کرونا برای سایر افراد جامعه و گروه های پرخطر برمبنای پروتکلهای ارائه شده وزارت بهداشت نیز مرحله به مرحله انجام می شود.

حضرتی با اشاره به اینکه وضعیت کرونا در کشور کنترل شده است، اضافه کرد: این دغدغه وجود دارد که در پی افزایش سفرهای نوروزی، دید و بازدیدها و کمتر رعایت کردن پروتکلهای بهداشتی پیک چهارم شروع شود.

وی اظهار داشت: البته بر اثر کاهش رعایت پروتکل ها و افزایش سفرها برخی استانها و شهرستان های کشور وارد پیک چهارم کرونا شده اند.

وی با اشاره به وضعیت ویروس جهش یافته کرونا در کشور اظهار داشت: خطر افزایش این نوع ویروس وجود دارد؛ اما هم اینک با برنامه ریزی لازم و رهگیری در حال مدیریت است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، مرکز آموزشی، درمانی واسعی در شهر سبزوار بطور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به مبتلاشدن به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.
منبع:

1400/01/11
19:40:31
5.0 / 5
1018
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag