رئیسی اعلام كرد؛

جزئیات ممنوعیت های سفرهای نوروزی

جزئیات ممنوعیت های سفرهای نوروزی

به گزارش بیو بگ سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: سفرهای نوروزی به شهرهای قرمز و نارنجی کاملاً ممنوع باشد و در شهرهای زرد و آبی با رعایت پروتکلهای سختگیرانه فقط سفرهای ضروری صورت گیرد.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در حاشیه این جلسه گفت: میزان فوتی ها بر اثر کرونا در کشور تقریباً باثبات شده است.
وی اضافه کرد: خوشبختانه روند بیماری در استان های شمالی رو به کاهش است اما اگر پروتکل ها رعایت نشود و سفرها مجدداً اوج پیدا کند، شاهد گسترش این بیماری در کشور خصوصاً در استان های شمالی خواهیم بود.
رئیسی اظهار داشت: امروز در ستاد بحث های مختلفی عنوان شد که تعطیلات نوروز و سفرها یکی از آن موارد بود. مردم باید بدانند تا جایی که امکان دارد از انجام سفرها پرهیز کنند که اگر این پرهیز نباشد، وضعیت باثباتی را که امروز در کشور داریم به زودی از دست خواهیم داد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اشاره کرد: ما می دانیم که مردم تحت فشار هستند. در نوروز سال ۹۸ به سبب سیل و در نوروز سال ۹۹ به سبب کرونا تفریحات و سفرهای مردم کاهش پیدا کرد و تقریباً صفر شد اما خواهش می نماییم امسال هم به سبب کرونا و نوع ویروس جهش یافته آن از سفرهای نوروزی پرهیز کنند.
وی اضافه کرد: امیدواریم در سال بعد با وجود واکسیناسیون شرایط بهتری داشته باشیم.
رئیسی اظهار داشت: امروز در ستاد تصمیم گرفته شد تا سفرهای نوروزی به شهرهای قرمز و نارنجی کاملاً ممنوع باشد و در شهرهای زرد و آبی با رعایت پروتکلهای سختگیرانه فقط سفرهای ضروری صورت گیرد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به ورود واکسن های مختلف در ایام گذشته به کشور اظهار داشت: در یکی دو روز گذشته ۲۰۰ هزار دوز واکسن اسپوتنیک روسیه وارد شد و همین طور ۲۵۰ هزار دوز واکسن سینوفارم چینی هم وارد شده است.
وی اظهار داشت: محموله های بعدی واکسن هم به زودی به دست ما می رسد و سرعت واکسیناسیون در کشور بیشتر خواهد شد.
رئیسی افزود: با شروع واکسیناسیون این بیم وجود دارد که دولت ها یا حتی مردم بجای تمرکز بر روند مدیریت و کنترل بیماری کرونا، ذهن شان فقط به سمت واکسیناسیون منحرف شود. برای اینکه اگر قرار باشد واکسیناسیون به تنهایی مورد توجه قرار گیرد و پروتکل ها رعایت نشود و سایر اقدامات مورد نیاز برای کنترل بیماری انجام نشود، واکسیناسیون به تنهایی در این زمان کوتاهی که از آن گذشته بطور قطع خیلی مفید نخواهد بود.
وی اظهار داشت: چونکه اولاً همه مردم دنیا در طول یکسال بطور قطع واکسینه نخواهند شد و از سویی برای تأثیر واکسن بطور قطع نیاز است که ۷۰ درصد مردم دنیا و کشورها واکسینه شوند تا یک ایمنی جمعی خوب حاصل شود و مدت زمانی هم طول می کشد تا واکسن بخواهد اثر کند. به همین دلیل حتما نیاز است و سفارش می شود که ما با وجود و ورود واکسن مبادا از سایر اقدامات کرونا غافل شویم.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: در سطح کشور و استان های مختلف روند بیماری در مجموع یک روند تقریباً با ثبات است؛ استان خوزستان وضعیت متفاوتی دارد و همچنان روند بیماری صعودی است و میزان بیماران افزایش یابنده است و تعداد بیماران بستری بالاست و به دنبال آن مرگ و میرها هم بطور قطع بالاست و شاید بالاتر هم برود.
وی افزود: در استان خوزستان، شادگان یکی از شهرهایی که میزان بیماری در ابتدا بالا رفت و جزو نخستین شهرهایی بود که درگیر ویروس جهش یافته بود. اما خوشبختانه با افزایش رعایت پروتکل ها توانستند به خوبی بیماری را کنترل کنند و وضعیت بیماری در شادگان حالا رو به نزول است.

رئیسی استان چهارمحال و بختیاری را دیگر استانی معرفی نمود که درباره آن نگرانی دارند و اظهار داشت: گرچه هنوز خیلی موارد بیماری افزایش نیافته اما نشانه هایی می بینیم که نیاز است دقت بسیار بیشتری در مورد این استان صورت گیرد که مبادا درگیر ویروس جهش یافته و انگلیسی شود و این ویروس جایگزین ویروس ووهان شود و درگیری را بالاتر برد.
وی افزود: البته گردش ویروس در سطح کشور گزارش شده وگرچه موارد غالب هنوز همان ویروس قبلی است، اما باتوجه به قدرت سرایت بالای ویروس انگلیسی خطر جایگزین شدن آن با ویروس قبلی وجود دارد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا همین طور اظهار داشت: در مورد استان های قزوین و همین طور تا حدودی استان البرز باید مراقبت بیشتری شود. امیدوارم با افزایش رعایت پروتکل ها بتوانیم این ویروس را هم کنترل نماییم.


منبع:

1399/12/16
23:02:28
0.0 / 5
945
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag