مصوبات پنجاه و نهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا اعلام شد؛

تشدید كنترل مرزهای كشور

تشدید كنترل مرزهای كشور

بیو بگ: دستورالعمل اجرایی چگونگی استفاده از ظرفیت جمعیت هلال احمر برای استقرار در مبادی مرزهای زمینی، ریلی، هوایی و دریایی و کنترل مترددین تدوین شد.


به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، بر مبنای مصوبات پنجاه و نهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، جمعیت هلال احمر ملزم به استقرار در تمامی مبادی مرزهای کشور و کنترل بهداشتی شده و وزارت بهداشت هم ضمن عرضه آموزش های لازم به عوامل جمعیت هلال احمر ملزم به نظارت بر این فرایند شده است. طبق مصوبات این نشست، وزارت راه و شهرسازی بر مبنای دستورالعمل ابلاغی از جانب قرارگاه عملیاتی در مورد تردد در مبادی ورودی و خروجی، هماهنگی و همکاری لازم را با نیروهای جمعیت هلال احمر را خواهد داشت. تهیه و ابلاغ دستورالعمل برای ورود مسافرین ایرانی از راه مرزهای زمینی بسته شده بر اساس مصوبات پنجاه و نهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، قرارگاه عملیاتی برای ورود ایرانی های خارج از کشور از راه مرزهای زمینی بسته شده، دستورالعمل های لازم را تهیه و به دستگاههای ذیربط ابلاغ می کند. ورود ایمن مسافران ایرانی به کشور همچنین به منظور ورود ایمن مسافران ایرانی به کشور، قرارگاه عملیاتی ملزم به تهیه و اعمال دستورالعمل لازم برای ورود به داخل کشور شده است.
کمیته اطلاع رسانی هم با همکاری دستگاههای ذیربط نسبت به استفاده از روش های فنی برای اطلاع رسانی گسترده تر دستورالعمل های ابلاغی برای بازگشت اتباع ایرانی از مرزهای زمینی، هوایی، ریلی و دریایی اقدام می کند تا هموطنانمان در بازگشت با لحاظ نمودن رعایت کامل دستورالعمل ها وارد کشور شوند. ردیابی ویروس جهش یافته در جهان و کشورهای همسایه بر اساس این مصوبات و به منظور ردیابی ویروس جهش یافته در جهان و کشورهای همسایه، سه وزارت خانه کشور، امور خارجه و اطلاعات موظف می باشند نسبت به رصد وضعیت ویروس جهش یافته در کشورها و بخصوص کشورهای همسایه ایران اقدام و اطلاعات لازم را در اختیار قرارگاه عملیاتی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت پیشگیری و برنامه ریزی های لازم قرار دهند.


منبع:

1399/12/13
14:18:21
0.0 / 5
1128
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag