توسعه سلامت دیجیتال در گرو گسترش زیرساخت های IT

توسعه سلامت دیجیتال در گرو گسترش زیرساخت های IT

به گزارش بیو بگ دبیر کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح های نوآورانه ارائه شده در رویداد دوشنبه های استارت آپی صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه سلامت الکترونیکی اظهار داشت: بودجه هایی برای توسعه دولت الکترونیک و زیر ساخت های آن در نظر گرفته شده است و در این راستا باید نهادهای مرتبط اقدام نمایند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا محسن فتحی امروز در رویداد دوشنبه های استارت آپی حوزه سلامت دیجیتال که به صورت آنلاین در محل ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اضافه کرد: دنیای امروز دنیای پیشرفت فناوری های IT است و باتوجه به شرایط شیوع ویروس کرونا در دنیا استفاده از این فنآوری بیش از پیش احساس می شود و شاهد می باشیم که فناوری اطلاعات و ارتباطات تا چه میزان در زندگی مردم نقش دارد.
وی با اشاره به ضرورت توسعه فناوری های در رابطه با سلامت دیجیتال، اظهار نمود: این حوزه علاوه بر اشتغال زایی، ارزش افزوده بالایی را نیز به همراه دارد؛ بدین جهت گسترش زیرساخت های سلامت دیجیتال می تواند برای جوانان توانمند این حوزه مفید باشد.
فتحی به نرم افزارهای ارائه شده در حوزه سلامت دیجیتال اشاره نمود و تصریح کرد: عرضه این نرم افزارها می تواند دسترسی مردم به خدمات درمانی را آسان تر و امکان پذیرتر کند.
دبیر کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری رویداد فناورانه در حوزه سلامت دیجیتال در صندوق نوآوری و شکوفایی، اشاره کرد: در رویداد امروز طرح های قابل توجهی در این عرصه ارائه شده است که همچون آنها می توان به نرم افزارهای کاربردی برای پزشکان و سالمندان اشاره نمود.
وی با تاکید بر اینکه کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر این امر واقف هستند که سرمایه گذاری های آتی در حوزه بهداشت در زمینه سلامت دیجیتال است، اظهار نمود: بدین جهت نیاز است تا زیر ساخت هایی برای جمع آوری داده های حوزه سلامت در وزارت بهداشت ایجاد شود تا برمبنای داده جامعه آماری کشور، نرم افزارهای کاربردی به جامعه ارائه شود.
فتحی، اشاره کرد: این امر زمانی محقق خواهد شد که دیتا و آمارهای لازم را دراین زمینه در اختیار داشته باشیم و برمبنای آن حرکت و هدفگذاری نماییم.
دبیر کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه مجلس بر توسعه زیر ساخت های IT تاکید دارد، اظهار داشت: برای این منظور و همین طور توسعه دولت الکترونیک بودجه های لازم در نظر گرفته شده است و نهادهایی مانند سازمان تامین اجتماعی، وزارت بهداشت و بیمه ها لازم است در این جهت حرکت کنند و امیدواریم تا اختتام دولت زیر ساخت های لازم برای جمع آوری داده های سلامت کشور ایجاد شود.
منبع:

1399/12/11
15:22:06
0.0 / 5
1189
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشكی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag