یك عضو سابق كمیسیون بهداشت مجلس:

نباید پس از یك سال تجربه، از كرونا گل دقیقه ۹۰ بخوریم

نباید پس از یك سال تجربه، از كرونا گل دقیقه ۹۰ بخوریم

اصفهان یک عضو سابق کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن اشاره به موج چهارم کرونا اظهار داشت: امروز پس از یک سال تجربه و پس از آزمون و خطاهای مختلف و فراز و نشیب هایی که وجود داشته است، اساسا نباید از کرونا گل دقیقه ۹۰ بخوریم.عباسعلی پوربافرانی در گفتگو با ایسنا در مورد راهکارهای مقابله با موج چهارم کرونا، اظهار نمود: در طول یک سال قبل تجربیات مختلفی در حوزه چگونگی مبارزه با ویروس کرونا کسب شد که بعضی از این موارد در ابتدای راه توجه بعضی از دست اندرکاران امور را جلب نمی کرد و به مرور زمان مردم و مسؤلان با کسب تجربه بیشتر برای مقابله با کرونا آماده تر شدند.

وی با اشاره به اینکه بعضی از سیاست ها در ابتدای راه خوب نبود که در ادامه تصحیح شد، اضافه کرد: امروز پس از یک سال تجربه و پس از آزمون و خطاهای مختلف و فراز و نشیب هایی که وجود داشته است اساسا نباید از کرونا گل دقیقه ۹۰ بخوریم. این گل نخوردن مشروط بر این است که تمام نکاتی که برای جلوگیری از یک بیماری که به مراتب جهش یافته تر از ویروس قبلی است رعایت شود.

این نماینده سابق مجلس اظهار داشت: تجربه ای که در یک سال قبل کسب کردیم می تواند کمک کننده باشد. ازاین رو باید از هرگونه ساده انگاری پرهیز و نه تنها پروتکل های بهداشتی رعایت، بلکه باید تشدید شوند. اگر این اتفاق رخ دهد می توانیم از شیوع کرونای انگلیسی جلوگیری نماییم. یکی از مواردی که بیماری های ویروسی را تشدید می کند تجمعات و مراودات افراد با یکدیگر است.

پوربافرانی خاطرنشان کرد: مکان های مختلف باید دارای سیستم تهویه مناسب باشند و افراد در یک مکان ثابت نباید جمع شوند. وقتی اجتماعی شکل می گیرد امکان دارد برخی افراد پروتکل ها را رعایت نکنند ازاین رو هر یک از افراد جامعه بعنوان یک وظیفه باید ماسک بزنند و علاوه بر این ها باید از رفت و آمدهای غیر ضرور پرهیز شود.

وی افزود: بر فرض که یک منطقه سفید هم باشد، دلیل نمی گردد که پروتکل ها رعایت نشود و محدودیت ها یک دفعه برداشته شود.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه پیشرفت های خوبی در تولید واکسن کرونا داشته ایم، اظهار داشت: تولید واکسن مراحل گوناگونی دارد و باید آزمایش های مخصوص را پشت سر بگذارد. واکسن به تنهایی نمی تواند مشکلات را حل کند و تنها در کنار موارد دیگر باید مورد استفاده قرار بگیرد تا زمانی که به صورت کامل ویروس ریشه کن شود.
1399/12/04
13:34:38
0.0 / 5
1359
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , درمان , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag