سخنگوی وزارت بهداشت اعلام كرد

كاهش رعایت پروتكل های بهداشتی و احتمال خیز سخت كرونا در كشور

كاهش رعایت پروتكل های بهداشتی و احتمال خیز سخت كرونا در كشور

به گزارش بیو بگ سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به افزایش شهرستان های قرمز و نارنجی و در عین حال کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی، اظهار داشت: در صورت تداوم روند کاهشی در رعایت پروتکل های بهداشتی، وضعیت بیماری در کشور باردیگر با خیز جدید و سخت مواجه خواهد شد.به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری اظهار داشت: نمودار موارد بستری روزانه در بعضی استان های کشور، روند صعودی به خود گرفته است و متاسفانه در هفته جاری، شاهد ایجاد وضعیت قرمز در ۹ شهرستان استان خوزستان شامل اهواز، آبادان، بند ماهشهر، دزفول، شادگان، شوشتر، کارون، دشت آزادگان و هویزه هستیم.

وی اضافه کرد: همین طور تعداد شهرستان های وضعیت نارنجی در کشور از ۳۶ شهرستان در هفته گذشته به ۳۹ شهرستان در هفته جاری و شهرستان های دارای وضعیت زرد از ۱۷۸ شهرستان در هفته گذشته به ۲۲۸ شهرستان در هفته جاری افزایش یافته است. همین طور هم اکنون ۱۷۲ شهرستان در کشور در وضعیت آبی قرار دارند.

لاری افزود: در هفته گذشته بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری به ترتیب در استان های مازندران، سمنان، گیلان و بیشترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ به ترتیب در استان های مازندران، گیلان و اردبیل گزارش شده است.

وی اظهار داشت: متاسفانه به دنبال عادی انگاری شرایط بیماری، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی و میزان استفاده از ماسک طی روزهای اخیر با کاهش مواجه بوده است. همانطور که بارها اعلام نموده ایم، میان کاهش عمل به سفارش های بهداشتی و افزایش موارد بستری و به دنبال آن افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا رابطه مستقیم و معناداری وجود دارد. بدین سبب باتوجه به وضعیت حساس، ناپایدار و شکننده حال حاضر بیماری در کشور، در صورت تداوم روند کاهشی در رعایت پروتکل های بهداشتی وضعیت بیماری در کشور باردیگر با خیز جدید و سخت مواجه خواهد شد. امیدواریم با پرهیز از هرگونه اهمال در رفتارهای فردی و اجتماعی شاهد پیش گیری از تکرار تجربیات گذشته و جلوگیری از ایجاد خیز چهارم بیماری در کشور باشیم.

منبع:

1399/11/25
15:34:59
0.0 / 5
1310
تگهای خبر: بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag