مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت:

جمعیت كشور رو به سالمندی است

جمعیت كشور رو به سالمندی است

به گزارش بیو بگ مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: جمعیت کشور رو به سالمند شدن است و با عنایت به این که سازمان بیمه سلامت قریب نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد، ضروریست پیشبینی های لازم را در مواجهه با پدیده سالمندی در بسته های خدمتی و برنامه های آتی سازمان بیمه سلامت داشته باشیم و در این راستا باید از تجربه های موفق بین المللی بهره بگیریم.


سید مهدی میرشاه ولد در گفتگو با ایسنا افزود: بخش قابل توجهی از هزینه های در ارتباط با سالمندی در کشور ما در حوزه بستری انجام می شود و هم اکنون مراقبتهای پس از درمان در منزل فاقد پوشش های بیمه ای است.
وی افزود: همینطور باید برنامه ریزی هایی در زمینه خدمات مراقبت در منزل و توانبخشی صورت گیرد. باید به این سمت حرکت نماییم که خدمات مراقبت از سالمند هم مورد توجه قرار گرفته و تبدیل به یک تکلیف قانونی شود.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت بیان نمود: باید برای دوره سالمندی فکر کرده و به این دقت کنیم که درصد بالایی از سالمندان گرفتار درمان های پر هزینه می شوند. اگر بعضی غربالگری ها در محدوده های سنی مشخصی بویژه در دوران میانسالی الزامی شود، نتیجه این خواهد بود که در سالمندی، سالمندان با مشکلات و بیماری های کمتری مواجه شوند.
وی اضافه کرد: باید از تجربه های خوب دنیا در زمینه مراقبت های سالمندی و حمایتهای بیمه ای خدمات سلامت در ارتباط با دوران سالمندی استفاده نماییم.
منبع:

1399/11/14
22:28:20
0.0 / 5
1105
تگهای خبر: بیماری , خدمات , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag