در رویداد استارتاپی تجهیزات پزشكی عرضه شد

لپ تاپ و موبایل خودرا در 5 دقیقه ضدعفونی كنید

لپ تاپ و موبایل خودرا در 5 دقیقه ضدعفونی كنید

بیو بگ: در صورتیکه با شیوع ویروس کرونا ضد عفونی کردن دست تبدیل به فرهنگ عمومی شده است، پژوهشگران کشور دستگاهی را برای ضد عفونی کردن تجهیزات از موبایل و لپ تاپ تا تجهیزات پزشکی معرفی کردند، ضمن آنکه بمنظور پایش افزایش وزن در زمان قرنطینه دستگاهی برای آنالیز ترکیبات بدن عرضه شده است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، در دومین رویداد دوشنبه های استارتاپی در حوزه تجهیزات پزشکی که بامداد امروز در محل صندوق نوآوری و شکوفایی به صورت آنلاین انجام شد و طی آن ۵ استارتاپ ایده های فناورانه خودرا در حوزه تجهیزات پزشکی ارائه کردند که به این شرح است:
دستگاه Bady Analyzer
محسن شهبازی، مدیر عامل یک از شرکتهای فناور با اشاره به طراحی و ساخت دستگاهی برای تخمین ترکیبات بدن مانند آب و توده چربی، اظهار داشت: این دستگاه با عنوان Bady Analyzer درکمتر از ۳۰ ثانیه با بهره گیری از روش الکتریکی و با دقت ۹۸ درصد قادر به اندازه گیری ترکیبات بدنی است.
وی مشتریان این دستگاه را وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت آموزش و پرورش جهت بررسی وضعیت رشد دانش آموزان، فدراسیون های ورزشی، پزشکی و بالینی و باشگاه های ورزشی دانست و اظهار نمود: هم اکنون ۱۵ هزار باشگاه ورزشی در کشور وجود دارند که در فاز اول تجهیز ۱۰ درصد از باشگاه های ورزشی با این دستگاه را هدفگذاری کردیم.
شهبازی نیاز سرمایه گذاری برای این دستگاه را ۸۰۰ میلیون تومان ذکر کرد.
تولید مواد مصنوعی گرافت استخوانی
محسن رحمانی از پژوهشگران طرح تولید مواد مصنوعی گرافت استخوانی در شرکت دانش بنیان اظهار داشت: مبتلاشدن به بیماریهای مفصلی و استخوانی در جوامع به سبب تصادفات، تومورها و عفونت ها رو به افزایش است، بدین جهت نیاز به پیوند استخوان رشد زیادی یافته است.
وی چاره ترمیم استخوان های لطمه دیده را پیوند استخوان دانست و اظهار نمود: ما در این مطالعات موفق به تولید مواد مصنوعی برای گرافت استخوانی شدیم و ما برای فاز اول که شامل انجام فازهای پیش بالینی و بالینی است به ۹۴۹ میلیون تومان و برای فاز دوم جهت راه اندازی خط تولید به۳۷۸۹ میلیون تومان سرمایه گذاری نیازمند هستیم.
رحمانی حوزه کاربرد این محصول را ارتوپدی ها، جراحی اعصاب، دندانپزشکی و پریودنتولوژی ذکر کرد و افزود: ما در این مواد با بهره گیری از Drug Deliveryi خاصیت آنتی باکتریال را به آن اضافه کردیم.
دستگاه ضد عفونی کننده خشک
نیما تقوی نیا از پژوهشگران طرح تولید دستگاه ضد عفونی کننده خشک با اعلان اینکه شیوع کرونا، ضد عفونی کردن دست را به صورت یک فرهنگ عمومی تبدیل نموده است، اضافه کرد: این در حالیست که برای ضد عفونی کردن تجهیزات و ابزارهایی مانند لپ تاپ، عینک، موبایل و غیره راهکاری ارائه نشده است.
وی با اشاره به طراحی و ساخت دستگاهی برای ضد عفونی کردن تجهیزات و لوازم، توضیح داد: این دستگاه همانند ماکروویو دارای محفظه ای است که با بهره گیری از ازون و گرما در زمان کوتاهی ابزار و تجهیزات شخصی را ضد عفونی خواهدنمود.
تقوی نیاز این دستگاه را یک راکتور هوشمند با قابلیت پرتابل برای مصارف خانگی و اداری توصیف کرد و تصریح کرد: این دستگاه تلفیقی از UV، ازون و گرما است که می تواند موبایل را در مدت ۲ دقیقه، لپ تاپ را در مدت ۵ دقیقه و تجهیزات پیچیده با سطوح بزرگتر را در مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه ضد عفونی کند، بدون آنکه صدمه ای به آنها وارد شود.
به گفته وی استفاده از الکل سبب نفوذ آن در تجهیزات و لطمه رساندن به قطعات پلیمری می شود، ولی این ابزار هیچ صدمه ای به دستگاه و سیستم ها وارد نخواهد کرد.
این محقق کاربرد این دستگاه را برای ضد عفونی کردن سمعک، گوشیهای همراه، عینک، مواد غذایی خشک و در بانک ها و ادارات و مدارس دانست و اشاره کرد: علاوه بر آن از این دستگاه می توان برای از بین بردن بوی بد کفش و لباس بهره برد.
وی میزان سرمایه درخواستی برای تولید این محصول را یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان ذکر کرد.
ونتیلاتور اورژانسی
سینا صالحی از پژوهشگران یکی از شرکتهای مستقر در پارک فناوری دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به چالش تعدادی از کشورها در دستیابی به ونتیلاتورها در بخش های درمانی، اظهار داشت: بر این اساس به سمت طراحی و ساخت دستگاه اکسیژن ساز اورژانسی رفتیم. این دستگاه پرتابل و مجهز به صفحه لمسی و حسگرهای فشار و جریان است.
وی کاربری آسان و بازار هدف منحصر به فرد را از مزایای رقابتی این محصول نام برد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست
علی رشیدی، مدیر عامل شرکت طراح دستگاه ضد عفونی کننده دست در این زمینه اظهار داشت: این دستگاه دارای محفظه ای است که در داخل آن سیستمی همانند شیشه شوی خودرو ها، تعبیه شده است که با بهره گیری از نازلی اسپری ضدعفونی کننده را به دست کاربر اسپری می کند.
وی افزود: این دستگاه در سایز کوچک و قابل حمل تولید شده است.
منبع:

1399/11/13
14:40:24
0.0 / 5
965
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag