معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت خبر داد

اجرای اولین دوره های آموزش مهارتی تخصصی پرستاری و تحقیقات بالینی گوارش

اجرای اولین دوره های آموزش مهارتی تخصصی پرستاری و تحقیقات بالینی گوارش

به گزارش بیو بگ معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اعلام نمود: دوره آموزش مهارتی و حرفه ای مراقبت پرستاری در بیماری های گوارش و كبد بزرگسالان كه با پیشنهاد و پیگیری های مداوم پژوهشكده بیماری های گوارش و كبد دانشگاه علوم پزشكی تهران به تصویب وزارت بهداشت رسیده، با همكاری این پژوهشكده و معاونت پرستاری وزارت بهداشت از اردیبهشت ماه سال آینده آغاز می شود.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دكتر رضا ملك زاده، رئیس پژوهشكده بیماری های گوارش و كبد دانشگاه علوم پزشكی تهران در نشستی با پرستاران كه در این پژوهشكده برگزار شد، اظهار داشت: دستیابی آحاد مردم به بالاترین و عادلانه ترین سلامت در منطقه از اهداف سند چشم انداز بیست ساله كشور است كه در این راستا رسالت مراكز بهداشتی و درمانی، پژوهشكده ها و مراكز تحقیقاتی، بهینه سازی، تضمین كیفیت و روزآمد كردن خدمات بالینی بیماری هاست.

او همینطور فراهم كردن فرصت های آموزشی برای فارع التحصیلان رشته های علوم پزشكی، تولید و انتشار دانش مورد نیاز جامعه علمی، بیماران و مردم در زمینه بیماری های مختلف همچون بیماری های گوارش و كبد جهت ارتقای سطح سلامت جامعه را از دیگر اهداف مهم آموزش در نظام سلامت و مراكز تحقیقاتی كشور برشمرد.

به گزارش وبدا، معاون تحقیقات وزارت بهداشت، همینطور استفاده از ظرفیت دانش پرستاران در تحقیقات بیماری های گوارش و كبد را یكی دیگر از اهداف برگزاری دوره آموزش مهارتی و حرفه ای مراقبت پرستاری در بیماری های گوارش و كبد بزرگسالان برشمرد و خاطرنشان كرد: در مراكز تحقیقاتی دنیا، خیلی از كارهای تحقیقاتی توسط پرستاران انجام می شود. بر همین مبنا بزودی در ایران، برنامه جدیدی برای پرستاران راه اندازی خواهیم كرد تا در تحقیقات بالینی مشاركت بیشتری كنند.
1397/11/14
14:57:18
5.0 / 5
4639
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag