در گفت وگو با بیو بگ اعلام شد

گرانی جزء فنی و خدمات هتلینگ پزشكی

گرانی جزء فنی و خدمات هتلینگ پزشكی

بیو بگ: دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت با اعلان اینکه تلاش می نماییم تا پیش از اختتام سال تعرفه های پزشکی سال 1400 را اعلام نماییم، در عین حال از رایزنی ها برای تعرفه گذاری خدمات پرستاری آگاهی داد.دکتر سید سجاد رضوی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت تعرفه های پزشکی سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: تعرفه های پزشکی سال ۱۴۰۰ فعلا در کارشناسی است و هم اکنون واحدهای مختلف شامل بیمه ها، سازمان نظام پزشکی، سازمان برنامه و بودجه و... در حال اعلام نظر و ارائه پیشنهادات شان دراین زمینه هستند.

گرانی جزء فنی و خدمات هتلینگ پزشکی

تعرفه های پزشکی ۱۴۰۰ در انتظار تعیین تکلیف منابع

وی اضافه کرد: برای تعیین تعرفه های پزشکی سال ۱۴۰۰ باید ببینم که چه میزان منابع به این حوزه اختصاص داده می شود و سپس باتوجه به پیشنهادات حوزه درمان وزارت بهداشت و همچین باتوجه به گرانی که در خدمات هتلینگ و جزء فنی رخ داده، تصمیم گیری شود. بر این اساس فعلا واحدهای مختلف در حال اعلام نظر هستند و باید ببینیم که چقدر منابع در اختیار خواهیم داشت تا سپس جمع بندی ها در شورای عالی بیمه مطرح شود.

وضعیت بازبینی در تعرفه های ۹۹

رضوی با اعلان اینکه بدین سبب فعلا پیشنهاد مشخصی در زمینه افزایش تعرفه های پزشکی سال آینده وجود ندارد تا بررسی ها نهایی شود، اظهار نمود: البته سازمان نظام پزشکی بحثی را مطرح نمودند در خصوص اینکه باتوجه به گرانی و تورم ایجاد شده، تعرفه های پزشکی سال ۱۳۹۹ نیز مورد بازبینی قرار گیرند که این مساله در آذر ماه مصوبه شورای عالی بیمه بود تا همین امسال تعرفه ها در قسمت هتلینگ و جزء فنی مورد بازنگری قرار گیرد. بر این اساس قرار شد این مصوبه در سازمان برنامه و بودجه مطرح و اقدامات مربوط به آن صورت گیرد که این اتفاق در حال انجام می باشد و باید دید که چه اتفاقی خواهد افتاد.

تلاش برای اعلام تعرفه های ۱۴۰۰ تا پیش از اختتام سال

وی افزود: البته میزان عددی این افزایش معین نمی باشد، اما قرار شد سازمان برنامه و بودجه باتوجه به میزان افزایش تورم و افزایش هزینه ها، دراین زمینه پیشنهادی را به دولت ارائه کند که انشاالله پیش از اختتام سال ارائه شود. همین طور تلاش می نماییم که تعرفه های پزشکی سال آینده را هم پیش از اختتام سال ۱۳۹۹ اعلام نماییم.

رایزنی برای تعرفه گذاری خدمات پرستاری

رضوی در ادامه صحبت هایش از رایزنی ها برای تعرفه گذاری خدمات پرستاری آگاهی داد و اظهار داشت: در حال انجام اقدامات لازم برای تعرفه گذاری خدمات پرستاری هستیم منتظریم که پیشنهادات از معاونت پرستاری و خانه پرستاری اعلام گردد و پس از آن جمع بندی کردیم و در شورای عالی بیمه مطرح نماییم.

وی اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه هم می خواهد دراین زمینه کمک نماید تا امسال تعرفه خدمات پرستاری را ارائه نماییم و باید این اقدام را انجام دهیم. تلاش می نماییم که امسال حتما مصوبه تعرفه گذاری خدمات پرستاری را اعلام نماییم.

منبع:

1399/10/30
11:30:35
0.0 / 5
1256
تگهای خبر: بهداشت , پرستار , پزشكی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag