نگرانی از بازگشت و خیز جدید بیماری در بهمن و اسفند

نگرانی از بازگشت و خیز جدید بیماری در بهمن و اسفند

به گزارش بیو بگ وزیر بهداشت اظهار داشت: هم اکنون نگران بازگشت خیز بیماری هستیم چون موارد سرپایی در حال افزایش می باشد و این یک اعلان و اخطار برای یک خیز جدید در بهمن و اسفندماه می تواند باشد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در جلسه شورای ناظرین طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: نامه ای ۱۰ بندی روز ۱۰ دی به دانشگاه ها ابلاغ کردیم که باید شرایط کنونی را مراقبت کنید در غیر این صورت شاهد خیز جدید بیماری با ارتفاع و شدت بیشتر در کشور خواهیم بود.
وی ادامه داد: استراتژی وزارت بهداشت در شرایط کنونی، رهگیری خانه به خانه ویروس و شناسایی زودهنگام بیماران است تا آخرین موارد بیماری شناسایی شود. پس از این مرحله به سراغ جمعیت عادی و بدون علایم بیماری خواهیم رفت اما در شرایط کنونی، اولویت ما، شناسایی بیماران با تست بیشتر و افراد در تماس نزدیک با آنها است.
وزیر بهداشت تصریح کرد: باید به شدت از همکاری بین بخشی شکل گرفته در بسیج ملی مبارزه با کرونا و طرح شهید سلیمانی، صیانت و حفاظت نماییم. عده ای در درون و بیرون از مرزهای کشور، از این همکاری ها خوشحال نیستند. در داخل کشور، افرادی جاهلانه یا عامدانه در زمین دشمن بازی می کنند چه بسا از تعداد انگشتان دو دست هم بیشتر هستند. در نامه ۱۰ ماده ای به دانشگاه ها تاکید کردیم که بزرگترین خطای استراتژیک این است که پیوند ما و عزیزانی که به ما کمک می کنند، از هم جدا شود و این پیوند را باید محکم نگهداری نماییم.
نمکی اظهار داشت: هم اکنون مخالف بازگشایی مدارس هستیم. نگرانیم که باردیگر با عادی انگاری به تله اردیبهشت و خردادماه بیفتیم. اگر این دفعه گرفتار شویم، موج و شدت خیز جدید کرونا در کشور شاید بیشتر باشد و نیروهای ما امکان دارد توان و انرژی مقابله چندباره با موجی جدید را نداشته باشند.
وی تصریح کرد: با لطف خدا در سایه همدلی و وفاقی که در کشور بوجود آمد و با دعای شبانه روزی خیرخواهان بخصوص مقام معظم رهبری توانستیم دستاوردهای بزرگ ملی را به دست بیاوریم و تاریخ قضاوت خواهد نمود که کشوری در اوج تحریم های ظالمانه، توانست به مرگ و میر دو رقمی برسد در صورتی که کشورهای برخوردار جهان، به چنان وضعیتی رسیدند. بارها گفته ایم که به بیماری و مرگ هیچ شهروندی در هیچ کجای دنیا حتی آنها که مدیران و سیاستمدارانشان دارو را از بیماران پیر و جوان ما دریغ کردند، راضی نیستیم.
وی بهداشت خاطرنشان کرد: عمده ترین دلیل شکست مسلمانان در جنگ احد، مغرور شدن به پیروزی بود تا جایی که پیامبر اسلام را تا حمراءالاسد تعقیب کردند و آنجا باردیگر لشکر آرایی جدیدی شد. عین آن اتفاق در شرایط کنونی که این دستاورد بزرگ ملی را باردیگر کسب کرده ایم می تواند برای ما هم رخ دهد.
نمکی اظهار نمود: به دانشگاه ها ابلاغ کردیم که هرگونه عادی پنداری و سهل انگاری به علت فروکش کردن بیماری در استانها باعث بازگشت رفتارهای اجتماعی نادرست و شیوع مجدد بیماری خواهد شد ازاین رو بیداری و وسواس مستمر در رعایت شیوه نامه ها توسط مردم و مسئولین، ضروریست.
بنابر اعلام وبدا، گفتنی است در این جلسه، ناظرین طرح شهید سلیمانی، معاونین وزارت بهداشت، جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین و رئیس بسیج جامعه پزشکی، گزارشی از پیشرفت های این طرح را عرضه کردند.
منبع:

1399/10/25
20:03:42
0.0 / 5
1123
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag