سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی مطرح كرد:

احتمال ورود به موج چهارم شیوع ویروس كرونا با عادی انگاری

احتمال ورود به موج چهارم شیوع ویروس كرونا با عادی انگاری

به گزارش بیو بگ خراسان شمالی سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد: باید همیشه خطر ویروس های جهش یافته در نظر بگیریم به جهت اینکه به هر حال ممکنست موج چهارمی داشته باشیم و نباید عادی انگاری شود.


دکتر سیماسادات لاری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مرکز ۱۶ ساعته بیمارستان امام علی(ع) بجنورد در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا بازگشایی های صورت گرفته سبب عادی انگاری نمی شود؟ اظهار داشت: بازگشایی ها فقط در مناطق رزد و آبی صورت گرفته و آن هم فقط به سبب آنست که تنفسی برای کسب وکار داده شود.
وی تاکیدکرد: اما با برگزاری هرگونه تجمع در این مناطق مخالف هستیم و محدودیت تردد در این مناطق همچنان از ساعت ۹ شب تا ۴ بامداد برقرار است.
وی در رابطه با ویروس جهش یافته کرونای اینگلیسی نیز بیان کرد: ویروس کرونا تا حالا جهش هایی داشته است که یکی از این جهش ها در انگلستان بوده است و تا حالا ابتلای چهار تا پنج نفر به این ویروس جهش یافته در کشور تایید شده است.
دکتر لاری اضافه کرد: اما بالاخره بیماریهای تنفسی، بیماری هایی هستند که به همه جا سرایت می کنند و باید بتوانیم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از مبتلاشدن به آنها پیشگیری نماییم.
وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی در استانها اظهارکرد: این طرح از آذرماه امسال شروع شده است و در استانها برای اجرای این طرح هماهنگی های خوبی بین سپاه، بسیج، هلال احمر و دانشگاه های علوم پزشکی برقرار شده که یکی از آنها استان خراسان شمالی بوده است.
وی اضافه کرد: با این طرح به دنبال شناسایی فعال افراد کرونامثبت هستیم و بعد از آن به کمک تیم های خود به ازای هر فرد مبتلا، ۱۰ نفر از افراد در تماس با آنان را نیز شناسایی کرده و با بهره گیری از ظرفیت نیروی بسیج، آنان را نسبت به اعمال قرنطینه مجاب می نماییم و در مدت متعارف مورد نیاز، بر رفتار آنان در خصوص رعایت قرنطینه نظارت خواهیم کرد و بر این اساس با اجرای این طرح ظرفیت نظارتی ما افزایش یافته است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: وی اظهار داشت: خروجی اجرای طرح شهید سلیمانی افزایش تست های کرونا و کاهش تعداد افراد کرونامثبت بوده است.
وی با اشاره به اینکه طرح شهید قاسم سلیمانی طرح بسیار عالی و اوج پختگی مراقبت بهداشتی است، اظهار داشت: این طرح، چیزی است که در آینده به آن نیاز خواهیم داشت.
وی افزود: به هر حال بیماری می رود، مردم واکسینه می شوند اما ممکنست بیماری واگیر دار دیگری شیوع پیدا کند و در دل این طرح به دنبال هدف هر خانه یک پایگاه سلامت هستیم.
دکتر لاری اشاره کرد: به دنبال آن هستیم که از هر خانواده یک سفیر سلامت داشته باشیم و بعدها خود خانواده ها مطالبه گر بحث سلامتی خود باشند.
منبع:

1399/10/23
23:20:24
0.0 / 5
1061
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag