نگرانی از اوج گیری كرونا در استان های شمالی

نگرانی از اوج گیری كرونا در استان های شمالی

به گزارش بیو بگ سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت نگران کننده کرونا در استان های شمالی کشور، اظهار داشت: تا کنون هیچ نقطه سبز و عاری از کرونا در کشور وجود ندارد و هنوز تمامی نقاط کشور به ویروس آلوده هستند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، اظهار داشت: هم اکنون شهرستان های نکا، قائم شهر، ساری، فریدونکنار، آمل در استان مازندران و شهرهای کردکوی و بند گز در استان گلستان در وضعیت قرمز بیماری هستند.
وی ادامه داد: ۷ شهر قرمز، ۳۰ شهر نارنجی یعنی پرخطر، ۲۱۹ تا شهر زرد یعنی با خطر متوسط و ۱۹۲ شهر آبی یا کم خطر داریم.
ایشان سپس اظهار داشت: هفته گذشته میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری و همین طور میانگین بروز هفتگی موارد ناشی از مرگ و میر بیماری، نسبت به هفته ماقبل روند کاهشی داشته است. میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در هفته سوم دی ماه حدود ۵.۷ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بوده است که بیشترین میزان بروز به ترتیب در استان های مازندران و گیلان بوده است. همین طور موارد بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در هفته سوم دی ماه حدود ۹.۶ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز در این شاخص در استان مازندران و گیلان است.
لای اشاره کرد: با وجود مشاهده روند کاهشی بیماری در کشور وضعیت بیماری در تمامی استانها، ناپایدار و حساس است و در استان های شمالی نگران کننده و در حال افزایش است؛ بدین سبب هر نوع عادی انگاری می تواند وضعیت بیماری را سخت کند.
وی با تاکید بر اینکه هیچ نقطه سبز و عاری از کرونا در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: تمامی نقاط کشور هنوز آلوده به ویروس می باشد و مبارزه با بیماری ادامه دارد.
منبع:

1399/10/20
22:54:07
0.0 / 5
1036
تگهای خبر: بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag