فرمانده عملیات مقابله با كرونا در تهران مطرح كرد

اجرای طرح شهید سلیمانی در منطقه ۴ تهران زمینه ساز تحول در وضعیت كرونا استان

اجرای طرح شهید سلیمانی در منطقه ۴ تهران زمینه ساز تحول در وضعیت كرونا استان

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه اجرای طرح شهید سلیمانی می تواند نقش بسزایی در بیماریابی، ردیابی بیماران و همینطور کاهش بار بیمارستان ها داشته باشد، خاطرنشان کرد: اجرای طرح شهید سلیمانی در منطقه ۴ می تواند تحولی در استان تهران را رقم بزند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی امروز چهارشنبه در مراسم رزمایش طرح حاج قاسم سلیمانی در منطقه ۴ تهران که با حضور سردار حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ برگزار شد، اظهار نمود: برما واجب است که در لوای این طرح که به نام شهید سردار سلیمانی مزین شده است، دست به دست هم دهیم و با همگرایی و همدلی حرکات سازنده ای را رقم بزنیم.
وی ضمن اشاره به پیچیدگی های اجتماعی، جغرافیایی و شهری استان تهران، اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی را در استان تهران مطلوب توصیف کرد.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران همدلی و همگرایی کادر بهداشت و درمان و نیروهای بسیج را مهمترین عامل موفقیت طرح حاج قاسم سلیمانی در محلات شهر تهران برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا عنوان نمود.
زالی با اشاره به اینکه هویت محلات شهر تهران، وضعیت متفاوتی نسبت به سایر شهرها دارد، اظهار داشت: هویت محلات تهران وضعیت محلات را از نظر اجتماعی و فرهنگی با یکدیگر متمایز می کند و ازاین رو ابتکارات اجتماعی در هر محله باید با درنظر گرفتن مختصات اجتماعی و فرهنگی آن محله باشد.
وی وجود ۲۲ منطقه و ۳۷۰ محله را در استان تهران مستلزم برنامه ریزی دقیق و مدون برای اجرای طرح های اجتماعی همچون طرح حاج قاسم سلیمانی عنوان نمود.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران تصریح کرد: طرح محله محور شهید سلیمانی بعنوان طرحی گسترده، پیوسته و مانا باید مورد توجه قرار بگیرد، چونکه در طولانی مدت می تواند در همه ابعاد بعنوان یک راهبرد اجتماعی قابل اعتنا باشد.
زالی طرح محله محور حاج قاسم سلیمانی را دارای ظرفیت های فراوان برای محرومیت زدایی، فقرزدایی و افزایش سواد سلامت در استان تهران دانست.
وی با اشاره به اینکه منطقه ۴ استان تهران پرجمعیت ترین منطقه استان است که تراکم جمعیتی قابل توجهی دارد، اظهار داشت: این منطقه یکی از نقاط داغ کروناست و بنابراین بعنوان پایلوت اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی انتخاب گردید.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه اجرای طرح شهید سلیمانی می تواند نقش بسزایی در بیماریابی، ردیابی بیماران و همینطور کاهش بار بیمارستان ها داشته باشد، خاطرنشان کرد: اجرای طرح شهید سلیمانی در منطقه ۴ می تواند تحولی در استان تهران را رقم بزند.
زالی ضمن اشاره به شکل گیری طرح هرخانه یک پایگاه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار نمود: همدلی شکل گرفته بین نیروهای بسیج و کادر بهداشت و درمان در طرح محله محور شهید سلیمانی، می تواند در اجرای طرح هرخانه یک پایگاه سلامت هم راهگشا باشد.
در بخش دیگری از این برنامه که با حضور معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، شهردار منطقه ۴ و ریاست امور مساجد شرق تهران برگزار شد، سردار حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص)، ضمن گرامیداشت یاد شهدای سلامت، شهید فخری زاده و شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار نمود: خوشبختانه قرارگاه بسیار منسجم و مطلوبی برای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در منطقه ۴ شکل گرفته است که می تواند در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا نقش موثری داشته باشد.
وی ضمن اشاره به فشارهای سنگین مدیریت کرونا، از زحمات تمامی کادر بهداشت و درمان بخصوص دکتر زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران قدردانی کرد.
سردار حسن زاده افزود: اجرای طرح شهید سلیمانی بعنوان یکی از بزرگترین طرح های مقابله با کرونا با هدف قطع زنجیره بیماری به صورت ملی و همزمان در تمامی استان ها همچون استان تهران از ۱۲ آبان ماه شروع شد.
وی ضمن اشاره به همکاری کادر بهداشت و درمان، نیروهای بسیج و سپاه، آموزش و پرورش و همینطور شهرداری در اجرای این طرح محله محور، اظهار داشت: این کار بزرگ مردمی بعنوان یک الگو در کشورهای دیگر هم مورد توجه قرار گرفته است.
فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) با اشاره به اینکه تا کنون نزدیک به یک میلیون خانه مورد رجوع حضوری تیم های طرح شهید سلیمانی قرار گرفته است، همکاری بین نیروهای مختلف و همینطور همراهی مردم را عامل نتایج اثربخش طرح محله محور شهید سلیمانی عنوان نمود.
بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سردار حسن زاده خاطرنشان کرد: بزرگترین همدلی و همراهی برای اجرای دستورالعمل های بهداشتی از جانب مردم شکل گرفته است و ادامه این همدلی می تواند شیب کنترل بیماری را به سمت مطلوب پیش برد.
او در آخر ضمن قدردانی از کادر بهداشت و درمان کشور که نزدیک به ۱۰ ماه با حضور در مراکز بهداشتی و درمانی بعنوان کانون های آلودگی، حیات خویش را برای حفظ حیات هموطنان به مخاطره انداخته اند، از تمامی نیروهای بسیج که علیرغم انجام وظایف شغلی و تحصیلی خود به صورت داوطلبانه برای اجرای طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی تلاش می کنند، قدردانی کرد.1399/10/03
21:54:54
5.0 / 5
1139
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag