تحقیقات نشان می دهد؛

ارتباط رصد رسانه های اجتماعی و بروز افسردگی

ارتباط رصد رسانه های اجتماعی و بروز افسردگی

بیو بگ: تحقیقات نشان می دهد افراد جوانی که زیاد از رسانه های اجتماعی استفاده می نمایند با احتمال بیشتر مبتلاشدن به افسردگی در طول 6 ماه مواجهند.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه آرکانزاس آمریکا در مطالعه خود دریافتند در مقایسه با شرکت کنندگانی که کمتر از ۱۲۰ دقیقه در روز از شبکه های اجتماعی استفاده می کردند افراد جوانی که روزانه بیش از ۳۰۰ دقیقه درگیر شبکه های اجتماعی بودند، ۲.۸ بار بیشتر با احتمال مبتلاشدن به افسردگی در مدت ۶ ماه مواجه بودند.
دکتر «برایان پریمک»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «ما بر طبق سایر مطالعات گسترده دریافتیم که افسردگی و استفاده از شبکه های اجتماعی رابطه مستقیمی باهم دارند اما تشخیص این مساله سخت بود که کدامیک موجب بروز دیگری می شود.»
وی در ادامه می افزاید: «اما ما در این مطالعه متوجه شدیم که استفاده زیاد از شبکه های اجتماعی منجر به افزایش نرخ مبتلاشدن به افسردگی می شود. و افسردگی اولیه منجر به تغییر در استفاده از شبکه اجتماعی نمی گردد.»
تیم تحقیق در سال ۲۰۱۸ از بیش از ۱۰۰۰ جوان آمریکایی در رده سنی ۱۸ تا ۳۰ سال خواست تا پرسشنامه ای برای ارزیابی افسردگی شان و همین طور میزان زمان استفاده شان از شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک، توئیتر و اینستاگرام تکمیل نمایند.
به گفته پژوهشگران، صرف زمان بیش از اندازه در شبکه های اجتماعی ممکنست در ایجاد روابط مهم تر شخصی، دستیابی به اهداف شخصی یا شغلی یا حتی داشتن لحظاتی از تأمل باارزش تغییر بوجود آورد. همین مسائل می تواند در بروز افسردگی در افراد جوان دخیل باشد.

1399/09/25
12:22:51
5.0 / 5
1208
تگهای خبر: دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag