برگزاری هشتمین كنگره اخلاق پزشكی ایران با محوریت چالش های اخلاقی در همه گیری كرونا

برگزاری هشتمین كنگره اخلاق پزشكی ایران با محوریت چالش های اخلاقی در همه گیری كرونا

به گزارش بیو بگ هشتمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران با تکیه بر چالش های اخلاقی مطرح در مدیریت همه گیری کووید-۱۹ از ۲۵ تا ۲۹ آذر ماه سالجاری برگزار می شود.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر باقر لاریجانی، نایب رئیس شورایعالی اخلاق پزشکی کشور، با بیان اینکه این کنگره با هدایت شورایعالی اخلاق پزشکی وزارت بهداشت و با همکاری مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، انجمن اخلاق پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی مجازی از ۲۵ تا ۲۹ آذر ماه سالجاری به مدت ۵ روز به صورت مجازی برگزار می شود، محور اصلی کنگره سال جاری را بحث و تبادل نظر پیرامون مبحث اخلاق در همه گیری کووید-19 و ملاحظات کاربردی در این حوزه بیان کرد.

وی با بیان اینکه امروزه در حوزه اخلاق پزشکی متناسب با شرایط دنیا و کشور، تحقیقات در مورد ویروس کووید-19 و چگونگی عرضه خدمات در این بیماران مطابق با موازین اخلاقی، همینطور بحث های در رابطه با توزیع دارو و واکسن در حال پیگیری است، اضافه کرد: کنگره مذکور در تاریخ ۲۵ آذر ماه سالجاری با پیام یکی از مراجع عظام تقلید و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شده و با استفاده از تجربیات حدود 65 نفر از اساتید و متخصصان حوزه اخلاق پزشکی ایرانی و بین المللی به موضوعات و چالش های روز اخلاق پزشکی و حرفه ای می پردازد.

رئیس هشتمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران، شعار سال جاری کنگره را «عزم همگانی در نهادینه کردن اخلاق پزشکی» اعلام نمود و موضوعاتی همچون فلسفه اخلاق، اخلاق بالینی، اخلاق در آموزش پزشکی، آموزش اخلاق پزشکی، اخلاق در پژوهش های پزشکی، اخلاق در مراقبت های آغاز و آخر حیات و اخلاق بیمارستانی را از محورهای کنگره دانست.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی ادامه داد: در این کنگره اساتید و متخصصین اخلاق پزشکی در چارچوب سخنران مدعو یا در چارچوب عرضه مقاله به بیان تازه ها، پژوهش ها و یا نقطه نظرات خود خواهند پرداخت. همینطور نشست هایی با حضور معاونین دانشجویی، درمان، آموزش و پژوهش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جهت اهداف کنگره برگزار می شود. همینطور اکران یک فیلم کوتاه و یک فیلم مستند با مبحث کرونا به همراه تفسیر فیلم از منظر اخلاق پزشکی در برنامه کنگره قرار داده شده است.

شایان ذکر است این کنگره برای مشمولین آموزش مداوم، امتیاز بازآموزی و برای اعضای هیات علمی امتیاز فرهنگی در نظر گرفته شده است و اطلاعات تکمیلی در سایت کنگره به آدرس imec8.ir قابل دسترسی است.
منبع:

1399/09/24
14:03:22
5.0 / 5
4979
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag