رئیس مركز كنترل بیماری های آمریكا:

با تایید واكسن فایزر از طرف FDA زمینه توزیع آن فراهم خواهد شد

با تایید واكسن فایزر از طرف FDA زمینه توزیع آن فراهم خواهد شد

بیو بگ: سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مجوز اضطراری برای تزریق واکسن تولیدی شرکت فایزر-بیون تک را تایید نمود تا زمینه قانونی جهت استفاده از آن در واکسیناسیون عمومی این کشور برقرار شود.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، "آلکس آزار" رئیس مرکز کنترل بیماریهای آمریکا (CDC) نیز در همین رابطه اعلام نمود که به محض صدور مجوز از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا، مرکز کنترل بیماریهای آمریکا زمینه توزیع واکسن فایزر را تا روز دوشنبه یا سه شنبه آینده فراهم خواهدنمود.
نهادهای در رابطه با توزیع این واکسن اعلام نموده اند که ظرف ۴۸ ساعت آماده توزیع سراسری حدود شش و نیم میلیون دوز از این واکسن در سراسر آمریکا هستند که مقرر است به حدود سه میلیون سالمند در معرض خطر تزریق شود.
قرار است در فاز نخست حدود شش میلیون ۴۰۰ هزار دوز از واکسن فایزر برای تزریق به حدود سه میلیون سالمند آمریکایی توزیع شود - هر نفر دو دوز به فاصله سه هفته دریافت خواهدنمود.
به گزارش بی بی سی، در فاز دوم هم ۲۱ میلیون نفر از کارکنان بخش بهداشتی آمریکا واکسینه خواهند شد و فاز سوم هم شامل حال ۸۷ میلیون نفر از کسانی خواهد شد که همچون افسران پلیس یا معلم ها مشاغل آنها «ضروری» طبقه بندی شده است.
بریتانیا، کانادا، عربستان و بحرین قبل از آمریکا مجوز تزریق واکسن فایزر را صادر کرده بودند. ایالات متحده هم اکنون بالاترین آمار مبتلاشدن و تلفات ناشی از همه گیری کرونا در جهان را دارد.
منبع:

1399/09/22
12:28:31
5.0 / 5
1148
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵