نقش دانشجویان در مهار ویروس كرونا

نقش دانشجویان در مهار ویروس كرونا

به گزارش بیو بگ سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تبریک روز دانشجو، اظهار داشت: دانشجویان گرانقدر به مانند وجدان بیدار، خردمند و حق طلبی به شمار می روند که جامعه را در راه پیشرفت و تعالی رهنمون ساخته و گام های استوار در راه توسعه همه جانبه ایران اسلامی برمی دارند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، اظهار داشت: امروز ۱۶ آذرماه یادآور استکبار ستیزی، عدالتخواهی و ایستادگی نسلی فرهیخته، اندیشمند و متفکر کشورمان در مقابل استبداد و خودکامگی است. دانشجویان گرانقدر به مانند وجدان بیدار، خرمند و حق طلبی به شمار می روند که جامعه را در راه پیشرفت و تعالی رهنمون ساخته و گام های استوار در راه توسعه همه جانبه ایران اسلامی برمیدارد.
وی ادامه داد: امروز همه گیری کرونا همزمان با فشارهای ظالمانه تحریم های اقتصادی کشور در حال گذار از روزهای سخت و نفس گیر تاریخی است، نقش موثر دانشجویان در راه برون رفت از این ایام پر التهاب بسیار چشم گیر است. حضور جهادگرانه این عزیزان در عرصه های مختلف مبارزه با ویروس همچون مشارکت در چالش های دانشجویی در جهت کاستن از عوارض اجتماعی بیماری و حضور دانشجویان علوم پزشکی در خط مقدم مبارزه با ویروس و همین طور کوشش های دانشجویان متعهد کشور در ساخت واکسن ایرانی کرونا همگی نشان از نهادینه شدن حس وطن دوستی، از خودگذشتگی و خود باوری در عموم مردم به ویژه دانشجویان فرهیخته است.
لاری افزود: بدون شک تاریخ وزین ایران اسلامی به از خودگذشتگی این عزیزان در این برهه حساس تاریخی افتخار می کند. با توجه به طرح ملی مدیریت و کنترل همه گیری کرونا به شیوه محله محور و مبتنی بر طرح هر خانه یک پایگاه سلامت با عنوان طرح شهید قاسم سلیمانی امید است با مشارکت فعال دانشجویان در این طرح باارزش در راهبردهای تشدید نظارت بر پروتکل های بهداشتی و حفاظت از گروه های لطمه پذیر و آموزش و فرهنگسازی گامی موثر در جهت توقف شیوع گسترده بیماری در کشور برداشته شود.
وی ادامه داد: عزت و سربلندی همه دانشجویان کشور را از خداوند می خواهیم و امیدواریم با رخت بربستن این میهمان ناخوانده، مجدد شاهد حضور گرمابخش دانشجویان در مراکز کسب علم و معرفت کشور باشیم.
منبع:

1399/09/16
21:01:36
5.0 / 5
987
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴